Úvod > Aktuality > Horský areál Králičák zahájí léto otevřením nové bobovky!
Horský areál Králičák zahájí léto otevřením nové bobovky!
"> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Horský areál Králičák zahájí léto otevřením nové bobovky!

  • Vydáno29. června 2022
Horský areál Kraličák je pohádkové místo, které najdete na úpatí masivu Králického Sněžníku, dvě hodiny cesty z Brna a dvě a půl z Prahy mezi třemi vesnicemi Hynčice pod Sušinou, Stříbrnice a Štěpánov. Je plné turistických cest, luk, rybníků, pohody a zábavy v létě i v zimě. Od 1. června 2022 se tu spustí provoz nové bobové dráhy, která jako jediná v ČR nabízí průjezd dvěma otočkami o 360° a dojezd v tunelu.
bobová dráha králičákZ daleka viditelná dráha se nachází na černé FIS sjezdovce na úpatí kopce Štvanice. Dráha jako jediná v ČR nabízí dva karusely, tedy otočky o 360°, a dojezd do tunelu pod lanovku D-line, díky čemuž se kilometr dlouhá jízda promění v čiré dobrodružství pro všechny malé i velké. Zároveň je dráha vzhledem ke svému umístění dokonale přehledná, rodiče tak mohou sledovat svoje ratolesti po celou dobu jízdy. Každý bob je jedinečný, má své jméno a je odlišený různobarevnými pruhy na kapotě (jedná se o stejný princip jako na lanovce D-line, jejíž jednotlivé sedačky jsou rozlišeny barvami pružin a dalšími designovými prvky).
 
Vedle dráhy vyroste v dohledné době botanická a bylinková zahrada s vyhlídkovými místy pro odpočinek. Bylinky, a postupně keře ostružiníků a borůvek dochutí místní jídlo, které se zde celý rok nabízí. Bobová dráha Stříbrnice bude v provozu denně od 1.7.2022 od 9:00 do 20:00 hodin, jedna jízda stojí 100 Kč, šest jízd pak 450 Kč. Slavnostní otevření proběhne v 9:00 hodin u lanovky areálu Kraličák.
Bobová dráha Stříbrnice na Kraličáku

Bobová dráha Stříbrnice na Kraličáku

V horském areálu Kraličák najdete mimo jiné bobovou dráhu. Nachází se u dolní stanice lanovky ve Stříbrnicích. Kilometr dlouhá trasa na černé sjezdovce nabízí unikátní dvě otočky o 360 stupňů a dojezd do tunelu.