Úvod > Aktuality > Hornické muzeum Příbram připomene 800 let od první zmínky o městě
Hornické muzeum Příbram připomene 800 let od první zmínky o městě
"> "> ">
Zážitky

Hornické muzeum Příbram připomene 800 let od první zmínky o městě

  • Vydáno24. února 2016
Hornické muzeum Příbram letos připomene návštěvníkům 800 let od první písemné zmínky o městě. Na obsáhlé výstavě Zmizelá Příbram představí historické fotografie částí města, které se do dnešních dní změnily k nepoznání. Expozice, jež začne v červnu v areálu dolu Vojtěch, bude zahrnovat i další cenné dokumenty, mimo jiné faksimile nejstarší listiny o Příbrami z roku 1216 nebo ukázku nejstaršího vyobrazení městského znaku v graduálu z 80. let 16. století.
Hornické muzeumVýstava Zmizelá Příbram, která se bude konat od 7. června do konce roku 2016 vám přiblíží na historických fotografií částí města, které se v průběhu let změnily k nepoznání. Výstavu doplní první prezentace archeologických nálezů objevených při rozsáhlé rekonstrukce náměstí T.G.M. v minulých letech.

Hlavní akce k oslavám kulatého výročí by se v Příbrami měly uskutečnit o víkendu 10. až 12. června. Město chystá hudební festival v areálu Nového rybníka a letního kina a plánováno je i jubilejní 20. setkání hornických měst a obcí ČR a 16. evropský den horníků a hutníků. Hornické muzeum Příbram při této příležitosti zpřístupní další, původně průmyslový objekt, dnes adaptovaný na kulturní a vzdělávací centrum v areálu národní kulturní památky dolu Anna. Měly by v něm být pořádány interaktivní dílny i jiné projekty určené zejména dětem a školní mládeži.

Hornické muzeum Příbram založené v roce 1886 je největším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách.

Další aktuality