!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Horní hrad v Krásném Lese ožije palbou historických zbraní
Horní hrad v Krásném Lese ožije palbou historických zbraní
"> "> Horní hrad u Krásného Lesa "> Horní hrad "> Horní hrad nedaleko Stráže
Památky

Horní hrad v Krásném Lese ožije palbou historických zbraní

Vydáno 15. října 2019
Horní hrad vás zve na noční program v sobotu 19. října a v neděli 20. října na program o historických palných zbraních, kdy zažijte hrad v palebné síle. Na konci sobotního programu nebude chybět ohnivé divadlo!

HauenštejnUkončení kulturní sezony pořádá tradičně koncem října hrad a zámek Horní Hrad jinak řečený Hauenštejn. Tento středověký strážní hrad leží nedaleko Stráže nad Ohří. V sobotu 19. října a v neděli 20. října 2019 bude Horní hrad pod palbou.

Přijďte zamknout pomyslnou bránu za kulturní sezonou Horního hradu spolu s šermíři, dělostřelci a lukostřelci. Dva dny bude k vidění na 50 šermířů ze skupin Bohemica Sanguis, Fechtýři, Mortis, Savioli a Jednota panská. Kromě šermířských soubojů se ale také těšte na ukázky historických palných zbraní skupiny Darkness. Zažijte na vlastní ušní bubínky, jak hřmí dělo!

V sobotu se program koná od 14 do 22 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin. Pro odlehčení zatančí sličné tanečnice a s ohněm roztočí v sobotu Ohnivé divadlo Ignis.
 

Poznáte výstřel z píšťaly, hákovnice nebo tarasnice?

MušketýřiPřijeďte se dozvědět něco více o historických palných zbraních (píšťaly, hákovnice, tarasnice, houfnice) a zažijte hrad v palebné síle! Horní hrad v obležení dobových palných zbraní zažijete i v neděli. Čekají vás přednášky, průřez historií palných zbraní, mini škola práskání bičem. Po celou neděli bude probíhat střelba z historických děl.

Běžně si můžete prohlédnout celý areál hradu s tištěným průvodcem, navštívit patrová gotická sklepení, rytířský sál s původním dřevěným vyřezávaným stropem, vystoupat na hradní věž, navštívit zámeckou kapli a přilehlé arboretum, prostudovat rodokmen původních majitelů hradu.

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.

Další aktuality

21.10.
2020
Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Západočeské lázně | Letní sporty
2.10.
2020
Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Západočeské lázně | Lázně a wellness