Úvod > Aktuality > Horní Cerekev letos slaví 650 let
Horní Cerekev letos slaví 650 let
">

Horní Cerekev letos slaví 650 let

  • Vydáno1. června 2011
Jihovýchodně od Pelhřimova v malebné krajině Českomoravské vysočiny leží městečko Horní Cerekev, které letos oslaví v polovině června významné kulatiny. Přijďte i vy oslavit 650 let od první písemné zmínky!
V rámci slavností se představí osobnosti hudební i sportovní scény a bohatý celodenní program nabídne zábavu pro celou rodinu bez ohledu na věkovou skupinu. Připravena jsou hudební představení Petra Koláře, Rangers a místní rockové formace VIGO, soutěže a atrakce pro děti či zábavně-naučná historická představení.

Horní Cerekev ale nabízí více než „světské radovánky“. V rámci výletu určitě stojí za to navštívit nedaleký zatopený lom, kde se nachází místní čtyřmetrový dřevěný žralok či renesanční zámek, který byl ve 14. století zbudován jako vodní tvrz, starý židovský hřbitov ze 17. století a v neposlední řadě kapličku Svatého Františka. Příznivce cyklistického sportu zve Horní Cerekve každoročně na Trek Bikemaraton „Přes tři vrchy Vysočiny“.

Ubytovat se výletníci mohou například v Apartmánu u Freyů, či na privátě U Fousů. Doprava do Horní Cerekve je jednoduchá, a to vlakem, autobusem z Jihlavy, Pelhřimova anebo přímým ranním spojem z Prahy.

Mezi slavné rodáky Horní Cerekve patří matka Karla Havlíčka Borovského, Josefina Havlíčková či známý herec Josef Dvořák, jehož tvorbě je věnovaná i část zdejšího muzea.