Úvod > Aktuality > Hlinecký Betlém ožije oslavou půlstoletí založení Muzea v přírodě Vysočina
Hlinecký Betlém ožije oslavou půlstoletí založení Muzea v přírodě Vysočina
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Hlinecký Betlém ožije oslavou půlstoletí založení Muzea v přírodě Vysočina

  • Vydáno1. července 2022
Areál památkové rezervace Betlém v Hlinsku ožije v sobotu 2. července programem „Národní muzeum v přírodě vás zve“. Ten je nejen představením domovských regionů jednotlivých složek Národního muzea v přírodě, ale i jubilejním programem k „padesátinám“ založení Muzea v přírodě Vysočina.
Betlém HlinakoCílem programu Národní muzeum v přírodě vás zve je návštěvníkům ukázat bohatství a pestrost nejen folkloru, ale i um řemeslníků čtyř vybraných regionů. Kdo do památkové rezervace Betlém v Hlinsku dorazí, může se těšit na ukázku výroby krojových součástek či hudebních nástrojů, zpracování vlny, lnu a dalších surovin.

Po celý den budou probíhat komentované prohlídky interiérů expozičních domků. Během dopoledne bude slavnostně zahájena výstava s názvem Krásná práce – ta přinese pohled na tradiční řemesla očima studentů ateliéru grafického designu VOŠ Scholastika. Pro malé i velké návštěvníky budou  připraveny ukázky řemesel a dílničky – jedná se o dvě desítky řemesel. Uskuteční se rovněž promítání dokumentárních filmů a dobových fotografií pořízených během prvních dvou desetiletí existence Muzea v přírodě Vysočina. Jelikož ve stejný den slaví své půlkulaté narozeniny i naše partnerské Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, bude pro malé i velké návštěvníky k dispozici loutkové divadlo. Areál je otevřen od 10:00 do 17:00 hodin.
 
Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.