Úvod > Aktuality > Hudba z Živé ulice rozezní centrum Plzně na 10 dní
Zážitky

Hudba z Živé ulice rozezní centrum Plzně na 10 dní

  • Vydáno8. srpna 2018
Multižánrový festival Živá ulice odstartuje už brzy! Od pátku 10. srpna se můžete těšit na dvě scény v Proluce a Šafaříkových sadech, v následujících dnech se přidají další tři hudební scény – na náměstí Republiky, U Branky a v Zach’s pubu. Právě hudební program tvoří základ Živé ulice, největšího multižánrového festivalu v západních Čechách. Kdo rozezní centrum Plzeň tentokrát? Sto zvířat, Xavier Baumaxa, Midi Lidi, Ventolin, Cold Cold Nights a další. Na zahraniční produkci se vydejte do Inspiral Garden. Vstup na všechny akce je zdarma.
Sedmý ročník festivalu Živá ulice oživí centrum Plzně na 10 dní. Na celkem 6 místech potkáte divadlo, food festival, výstavu, letní kino, dny módy a samozřejmě také hudbu, která neodmyslitelně k Živé ulici patří. Hudební dramaturgie je i letos rozdělena do několika programových linií.
 

Oblíbené i méně známé kapely

Živá uliceŽivá ulice jako každý rok dá prostor plzeňským kapelám, ty tvoří velkou část hudebního programu. Na festivalu zahrají například plzeňské kapely jako je Znouzectost, Frajara Putika, Teepee a Tabasker. Na festivalu letos potkáte i známá jména jako Sto Zvířat, Xavier Baumaxa, The Chancers, Voila a další.

Jednu z hlavních hudebních linií představuje také současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Cold Cold Nighs, Smack, Role, Midi Lidi, Ventolin či Good Times Only. Festival dává velký prostor také nemainstreamové hudební scéně. Chce návštěvníky seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění. Cold Cold Nights i Role byli letos nominováni na ceny Apollo. Good Times Only vyhráli cenu Startér.
 

Muzikanti ze všech koutů světa

Živá uliceOblíbený pop up bar Inspiral Garden nabídne zahraniční hudební produkce, jejichž výběr si vzali na starosti plzeňští Místní borci. Pod korunami keřů v Šafaříkových sadech zahrají muzikanti z Koreje, Argentiny, Rumunska, Velké Británie, Austrálie či Maďarska. Každý večer navíc bude následovat silent party s jedinečnou DJskou selekcí. Do sluchátek vám pustí electro, beats, funky i house.

Letos bude Živá ulice obohacena o projekt, který připomene netradičním způsobem 50 let od okupace tehdejšího Československa. Prostřednictvím různých forem, především divadelních představení, ale i hudebních koncertů a následných setkání a besed, budete sledovat skutečné příběhy lidí, kteří jsou výrazně spojeni s rokem 1968. V rámci programu zahrají Spitfire Company oceňované představení Antiwords ovlivněné dílem Václava Havla.

DŽivá uliceivadlo Continuo uvede v plzeňské premiéře 21. 8. Moving Station inscenaci Poledne dokumentární divadlo o událostech, které následovaly po moskevské demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky. Chybět nebudou ani koncerty Vladimíra Merty, Jaroslava Hutky nebo Iva Pospíšila aka Tea Jay Ivo a videoinstalace s výpověďmi pamětníků okupace v Plzni, která vznikne ve spolupráce s Post Bellum.
Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni spravuje více než dva miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti. Novorenesanční budova muzea byla postavena v letech 1896 -1899 podle návrhu Josefa Škorpila a dodnes patří k nejkrásnějším dominantám historického jádra Plzně.

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Poznáváme Plzeň – nabídky hotelu Irida

Poznáváme Plzeň – nabídky hotelu Irida

Připravíme pro vás pohodový víkend ve dvou nebo rodinný víkend v Plzni. Hotel Irida se nachází v Plzni pár kroků od historického centra, na břehu řeky Mže, s krásným výhledem na dominantu Plzně – Chrám Sv. Bartoloměje.

Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Překrásná secesní budova v centru Plzně je po celý rok dějištěm koncertů, plesů, divadelních představení, festivalů, filmů i akcí pro děti. V létě se kulturní akce odehrávají na scéně pod otevřeným nebem v zahradě.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku

Velká synagoga je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a pátou největší na světě. Velkolepá stavba postavená v maursko-románském slohu se zajímavými interiéry slouží dnes i jako koncertní a výstavní sál.

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Unikátní světecká jízdárna se po 23 letech rekonstrukcí otevřela turistům

Týden před začátkem nové turistické sezóny 2024 se slavnostně otevřela tachovská národní kulturní památka – jízdárna Světce, která bude sloužit jako turistický cíl i dějiště kulturních a společenských akcí. Její záchrana stála přibližně 100 milionů korun a trvala celkem 23 let. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Turisté si ji budou moci prohlédnout v rámci pravidelných, komentovaných prohlídek.
Plzeňský kraj | Kultura