Úvod > Aktuality > 10. ročník festivalu Mladí ladí jazz se blíží
10. ročník festivalu Mladí ladí jazz se blíží
"> "> ">
Kultura

10. ročník festivalu Mladí ladí jazz se blíží

  • Vydáno25. března 2019
Letošní 10. jubilejní ročník festivalu Mládí Ladí Jazz, který odstartuje 30. března 2019, představí to nejzajímavější ze současné jazzové scény. Festival v sobotu odstartuje v Divadle Archa fenomenální Andreya Triana, šarmantní zpěvačka, která do Prahy dorazí i s novinkou Life In Colour. Tradičně proběhne v rámci festivalu také soutěž Jazz Fruit, která podporuje mladé talentované hudebníky.
Andreya TrianaMezinárodní festival Mladí ladí jazz již podesáté rozproudí od 30. března do 30. dubna jarní hudební Prahu a představí muzikanty a formace, kteří odvážně otevírají jazzové škatulky nejrůznějším hudebním žánrům.

Zahájení festivalu letos patří Andreye Trianě, fenomenální londýnské zpěvačce, která do pražské Archy přiveze 30. března vedle skvělé kapely také svoje třetí album Life In Colour. Následující dva koncerty se odehrají v Jazz Docku. V sobotu 6. dubna zde Edi Nulz namixují punk i jazz. Zažijete hudební dada, dekadenci i dávku humoru. O dva dny později, 8. dubna se sem vrací jako na místo činu vynikající klarinetista a držitel Grammy Oran Etkin, aby vystoupil s improvizovaným tělesem, složeným z několika významných českých hudebníků.

JameszooV úterý 16. dubna se festival přehoupne do druhé poloviny a přivítá v Paláci Akropolis londýnského hudebníka Alfa Mist. Ten se původně realizoval v oblasti hip hopu a grimeu. Pak se začal učit na piano a postupně ho pohltil svět jazzu a filmových soundtracků. Originální hudební koncept představí 24. dubna v MeetFactory Jameszoo, hudební producent z Nizozemska, který o své vlastní tvorbě mluví jako o „naivním kompjůtr jazzu“. Uhrančivá zpěvačka a rapperka Yarah Bravo, o níž BBC jednou napsala, že z jejích úst by zněl hluboce a procítěně i nákupní seznam, rozproudí krev posluchačům v Jazz Docku 25. dubna.

Závěrečný koncert festivalu proběhne 30. dubna v rámci Mezinárodního dnu jazzu na Karlově náměstí. Všem příchozím zahrají kapely Jaga Jazzist, Moon Hooch, minus123minut nebo Emil Viklický Trio či HarmCore Jazz Band. Program začíná ve 14:30 hodin.
Jazz Dock – nové pódium pražské hudební scény

Jazz Dock – nové pódium pražské hudební scény

Jazz Dock je novým pódiem pražské hudební scény. Novým nejen díky tomu, že se jedná o nově postavenou moderní budovu, ale zejména pro své, v Praze a zřejmě i střední Evropě, dosud neexistující pojetí.

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

MeetFactory – mezinárodní centrum současného umění

MeetFactory – mezinárodní centrum současného umění

MeetFactory o. p. s. vytváří v Praze ojedinělou platformu uměleckého provozu, která nabízí přímý kontakt s umělci všech oborů a otevírá možnost k navázání spolupráce s představiteli mezinárodních kulturních institucí.