Úvod > Aktuality > Hlavní hvězdou Designbloku bude Jaime Hayon
Životní styl

Hlavní hvězdou Designbloku bude Jaime Hayon

  • Vydáno22. října 2018
Pražský festival designu a módy letos přivítá celou řadu zahraničních hostů v čele s Jaimem Hayonem, který uvede průřez svojí tvorbou ve výstavě Manifest v Colloredo-Mansfeldském paláci. V Art House se představí Matteo Cibic, Marcin Rusak nebo Philippe Cramer, kteří přivážejí své nejnovější projekty. Do Prahy zavítá také rakouské studio chmara.rosinke, holandská designérka Ineke Hans a další. Kromě vlastních instalací představí svoji tvorbu také během přednášek a moderovaných diskuzí. Designblok proběhne od 25. do 29. října 2018.
Jaime HayonJaime Hayon patří ke světové špičce současného designu, pracuje pro prestižní klienty jako Cassina, Moooi, nebo Lladró, a přitom si dovede ve své tvorbě zároveň hrát. Pro 20. ročník Designbloku, který bude probíhat od 25. do 29. října 2018 připravil narozeninový dort, instalaci Cosmocake, která zachycuje Hayonovy zásadní práce za celou kariéru.

Colloredo-Mansfeldský palác dále uvede Ineke Hans, hvězdu holandského designu, které je vlastní výrazné tvarosloví vycházející z lidových tradic. Pro výstavu Manifest Ineke připravuje světovou premiéru novinky pro českou značku Křehký, s níž spolupracovala už v minulosti. Džbán. Francouzská designérka Marléne Huissoud, která se ve své tvorbě inspiruje procesy a životními cykly hmyzu, se představí s kolekcí hliněných objektů, které mají vyjádřit její vztah k designu a zároveň jsou oslavou pěti let fungování svého studia. Nebude chybět ani rakouské duo chmara.rosinke, španělský designér Jorge Penadés, který v minulosti vyhrál soutěž Designblok Diploma Selection.

Karina MarusińskaArt House umístěný v Lapidáriu Národního Muzea pokračuje ve zkoumání aktuálních možností současného designu ve smyslu umělecké formy a jejich prolínání se současnou uměleckou scénou. Ve výběrů kurátorky Danici Kovářové, šéfredaktorky časopisu Dolce Vita, a kurátorů Designbloku Jany Zielinski a Jiřího Macka vedle sebe návštěvníci najdou tvůrce několika generací i tvůrčích východisek a postupů, a to jak z Čech, tak z celé Evropy. Vedle aktuálních projektů nastupujících hvězd mezinárodní scény Matteo Cibice, Philippa Cramera nebo Marcina Rusaka nebudou chybět ani objevné projekty nastupují generace autorů v čele s okouzlujícím projektem nového konceptu stolování Anny Bera, textilním obrazem Anety Dvořákové nebo opulentní sklářskou poctou cyklistice od GlassBrothers. V prostoru Lapidária návštěvníci v interakci se sochami a architektonickými fragmenty najdou také projekty stálic českého designu jako je Jiří Pelcl, Liběna Rochová, Rony Plesl nebo Jiří Šuhájek.

Jorge PenadesNedílnou součástí Designbloku je rovněž mezinárodní soutěž Designblok Diploma Selection, která představuje výběr nejlepších prací v produktovém a módním designu. Patnáctku finalistů v každé ze dvou kategorií vybírala mezinárodní porota včele s osobnostmi umělecké a galerijní scény Evropy i USA. Produktovou část soutěže Diploma Selection uvidí návštěvníci v Openstudiu, módní část během přehlídkového bloku na Garden stage v centrální části Průmyslového paláce v Designérii.
Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Colloredo – Mansfeldský palác patří pod správu Galerie hlavního města Prahy. Objekt je zpřístupněn veřejnosti od června 2013. Součástí paláce je ohromující barokní taneční sál s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zeista.

Lapidárium Národního muzea

Lapidárium Národního muzea

Pavilon Lapidária na pražském Výstavišti navrhl architekt Antonín Wiehl. Ukrývá největší českou státní sbírkou kamenné plastiky a architektonických článků z období od 11. do 19. století, převážně z Prahy a středních Čech.

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Další aktuality

Festival Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 12. do 18. února 2023. Na již 10. ročník zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Francouzská dvojice CollectifPetit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show festival zahájí. Hranice vnímání bolesti vytyčí španělská performerka Elena Zanzu. Tělo na tělo prozkoumá francouzská dvojice párových akrobatů Un loup pour l'homme potenciál fyzické přitažlivosti. Festival poprvé přiváží představení vytvořené a určené zvědavému dětskému divákovi. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis přivítá diváky v Paláci Akropolis, divadle Ponec, Kasárnách Karlín a nově i v Centru současného umění DOX.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky