Úvod > Aktuality > Hlavními hvězdami Colours Of Ostrava je letos kapela The Cure
Hlavními hvězdami Colours Of Ostrava je letos kapela The Cure
"> "> ">

Hlavními hvězdami Colours Of Ostrava je letos kapela The Cure

Vydáno 15. července 2019 Kultura
Letošní 18. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava nabídne od 17. do 20. července 2019 na 130 kapel z 37 zemí světa, které vystoupí v Dolní oblasti Vítkovice. Hlavní lákadla letošního ročníku jsou kapely The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MØ, ZAZ, Mogwai, Tom Walker, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin Closer, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Lewis Capaldi, Calypso Rose či Kronos Quartet.

Od legendy The Cure po původní hudbu Tichého oceánu

The CureNejvětším splněným snem letošního ročníku Colours Of Ostrava je sobotní koncert legendárních The Cure. Kapela, jejíž nezaměnitelný frontman Robert Smith oslaví v dubnu šedesáté narozeniny a která byla nedávno uvedena do Rokenrolové síně slávy, slibuje na Colours Of Ostrava dvouačtvrthodinové vystoupení. Podobně splněný sen představuje tuzemská premiéra jedné z nejzajímavějších současných indie popových formací Florence + The Machine v čele s vynikající a charismatickou zpěvačkou Florence Welch. Poprvé u nás také na Colours Of Ostrava zahraje španělská zpěvačka Rosalía, která osobitým způsobem kombinuje flamenco a hip hop. Unikátní podívanou nabídne multimediální hudební projekt Small Island Big Song, který sdružuje původní hudebníky z ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu - z Madagaskaru, Bornea, Havaje, Polynésie, Filipín, Tahiti, Šalamounových ostrovů nebo Nového Zélandu.

Colours of OstravaNa uzavřené scéně Cylinders Gong stage vystoupí například světově proslulý Kronos Quartet nebo jazzové hvězdy Mathias Eick, Paolo Fresu Devil Quartet, Youn Sun Nah, venku pak Cory Henry & The Funk Apostles a Sons Of Kemet s dvěma bubeníky navíc ve verzi XL. Divokou Drive stage by Mini rozproudí například Cabruêra z Brazílie, BCUC z Jihoafrické republiky, zpěvačka Moonlight Benjamin z Haiti, irští The Eskies, američtí Red Baraat, Sam Kelly & The Lost Boys z Velké Británie či Winston McAnuff & Fixi z Francie a Jamajky. GloTM Fresh stage se stane domovem těch nejzajímavějších kapel všech žánrů, které pořadatelé objevili na světových showcase přehlídkách.

Podobně široká nabídka čeká na návštěvníky českých hudebníků - od kapely Kryštof či Bena Cristovaa & The Glowsticks přes Buty, Dana Bártu & Illustratosphere, Davida Stypku & Bandjeez, Mirai až po třeba Nylon Jail, Pokáče, Prago Union, Muchu a Ventolin.

 

Doprovodný program: Meltingpot, workshopy, Leonardo či kvantová fyzika

Colours of OstravaDoprovodný program letos pro návštěvníky nabízí třeba nově worskopovou Europe stage. Na ní budou po celou dobu festivalu probíhat taneční workshopy vedené choreografem Kanyeho Westa Yemi A.D., tanečnicí Angeé Svobodovou a jinými profesionálními tanečními lektory.

Již počtvrté proběhne v rámci Colours Of Ostrava v areálu Dolních Vítkovic mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, kde se na osmi scénách (včetně pátečního Meltingpot Gala v multifunkční aule Gong) sejde celkem 150 inspirativních řečníků z více než dvaceti zemí světa. V hale Gong vznikne letos projekt Pocta českému para hokeji. V rámci Meltingpotu Gala taky proběhne básnická improvizace. S podtitulem Poezie naživo. Poezie okamžiku. Poezie vs. Show tu předvedou své umění slam poetry třeba Jaromír Konečný, Karin a Dr. Filipitch.

MeltingpotDalším lákavým bodem doprovodného programu je vzpomínka na Leonarda da Vinciho, umělce a vynálezce, který nás nepřestává fascinovat ani pět set let po smrti. Na The Big Bang Stage se mohou návštěvníci poučit o divech kvantové fyziky, nebude chybět ani umění výtvarné: v Gongu budou vystavena op-artová díla třeba zakladatele celého uměleckého směru op-art Victora Vasarelyho.
 
Česká spořitelna, generální partner festivalu Colours of Ostrava, se na tento festival chystá s George zónou, kde nabídne doprovodný program, který staví banka nejen na zábavě, ale také na inovacích a nových technologiích. Z technologických vychytávek se návštěvníci mohou těšit na oblíbený a letos opět trochu vylepšený večerní "tanec na komínech" - své taneční kreace návštěvníci „promítají“ na nedaleké vysoké komíny. Letos se jednoduché stylizované postavičky promění v roboty. V George zóně také zjistíte, které celebritě je váš hlas nejvíce podobný. A to díky unikátnímu programu firmy Phonexia. Chybět nebude ani 3D tiskárna a zábavná podoba trezoru, do kterého si budete moci skočit, i když nejste disneyovská postavička.

K tradičnímu návštěvnickému servisu dále patří patří bankomat České spořitelny přímo v areálu a také směnárna, pitná voda v areálu zdarma, speciální vlak Colours Expres Českých drah, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack apod.


Ubytujte se v luxusních stanech Chill Village

FestivalKdo ještě nemá zajištěné ubytování na letošní ročník, pozor! Letos je připravena novinka: možnost se ubytovat ve velkých luxusních pětimístných stanech, které budou postaveny v zeleni cca 100 metrů od hlavního vchodu do areálu festivalu

Stany Chill Village nabídnou dostatek prostoru pro spaní, odpočinek nebo třeba rodiny s dětmi. V noci jsou hřejivé a útulné, přes den pak svěží a vzdušné. Zároveň díky vodotěsné podlážce nepropustí vlhko, v případě horka se dá podlážka srolovat. Stany mají i okna a jsou pokryté moskytiérou

Stany budou vybaveny nafukovacími jednolůžkovými a dvoulůžkovými matracemi s bavlněným prostěradlem a polštářem. Doporučujeme přivézt si vlastní spací pytel pro osobní pohodlí. Přikrývky budou k dispozici k pronájmu na místě. Ve stanu také najdete malý stůl, nízké pohodlné sezení (podle obsazenosti) a příjemné noční LED osvětlení. V Chill Village budou k dispozici uzamykatelné skřínky pro cenné věci, toalety, sprchy a areál bude hlídán bezpečnostní službou.
Colours of Ostrava 2021 - multižánrový hudební festival

14.7.
17.7.
Colours of Ostrava 2021 - multižánrový hudební festival

19. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se koná 14. - 17. července 2021, kdy opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Další aktuality

7.8.
2020
Do lázní, nebo na horskou túru? V Karlově studánce zažijete obojí!

Do lázní, nebo na horskou túru? V Karlově studánce zažijete obojí!

Severní Morava a Slezsko | Lázně a wellness
2.8.
2020
50 tipů, kam na výlet v okolí Ostravy

50 tipů, kam na výlet v okolí Ostravy

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty
23.7.
2020
#světovéČesko a jesenické moře na Slezské Hartě

#světovéČesko a jesenické moře na Slezské Hartě

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty