Úvod > Aktuality > Historicky první ročník letní části Jizerské 50 se poběží již tuto sobotu
Historicky první rocník letní cásti Jizerské 50 se pobeží již tuto sobotu
"> Historicky první rocník letní cásti Jizerské 50 se pobeží již tuto sobotu "> V lednu na bežkách, v zárí po svých! "> Vybrat si mužete ze dvou tras na 10 a 23 km
Letní sporty

Historicky první ročník letní části Jizerské 50 se poběží již tuto sobotu

  • Vydáno11. září 2014
V lednu na běžkách, v září po svých! Již tuto sobotu 13. 9. mají příznivci dálkových běhů možnost stát u zrodu tradičního sportovního momentu a jako první své úspěchy zapsat do výsledkových listin letní části ČEZ Jizerské 50 Run. Vybrat si můžete ze dvou tras na 10 a 23 km, které částečně kopírují stopu těchto závodů.

Jizerská 50 RunLetos se organizátoři rozhodli po téměř padesátileté historii zimního závodu Jizerská 50 rozšířit ji o její letní běžeckou variantu. Inspirací k založení běžecké Jizerské 50 byly nejen další běhy na lyžích ze série Worldloppet jako Vasův běh, Birkebeinerennet či Marcialonga, které mají své letní běžecké či cyklistické varianty, ale především rostoucí zájem běžkařských nadšenců o další alternativy k jejich oblíbenému zimnímu sportu. Pro účastníky je připraven servis, na který jsou zvyklí ze zimní běžecké části – občerstvení na trati i v cíli, úschovna věcí přímo na bedřichovském stadionu a další.

Jizerské horyNa trase obou běhů se budete moct podívat například na Novou louku, Hřebínek či na Bílou kuchyni. Hlavní závod Jizerské 50 Run se poběží na 23 kilometrů a na účastníky čeká převýšení okolo 400 metrů. Kratší trasa měří 10 kilometrů a běžci nastoupají zhruba 180 metrů. Připraveny jsou i trasy pro nejmenší.

Startovné u delší trasy je 500 Kč, u 10 kilometrového závodu 400 Kč. Závodníci, kteří se v minulosti účastnili zimní Jizerské 50, získají startovné o 100 Kč levněji. Proto neleňte a postavte se po boku lyžařských hvězd jako je Martin Koukal, Jiří Magál na start prvního ročníku Jizerské 50 Run! Startovní listina již je téměř vyprodaná a zbývá posledních pár míst.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Další aktuality