Úvod > Aktuality > Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou Napoleona Bonaparta

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou Napoleona Bonaparta

Vydáno 31. července 2019 Kultura
Již devatenáctý ročník Historických slavností vás v sobotu 3. srpna 2019 zavede na přelom 18. a 19. století, do doby v níž žil slavný vojevůdce a státník, Napoleon Bonaparte. Připraven bude dobový jarmark, lidové písně, historické tance, šermířská vystoupení, pohádka pro děti a večer Koncert v Barvách SeMaForu.
Napoleonští vojáciVcelku nevinně znějící název Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou skrývá akci, kde nebude nouze o překvapení a dobrodružství. Historické slavnosti ve Zruči se budou letos odehrávat v duchu empíru, jehož představitelem byl právě Napoleon Bonaparte, od jehož úmrtí uplynulo letos rovných 250 let.

V zámecké zahradě si v sobotu 3. srpna užijete dobový jarmark, kejklíře, mušketýry, dobové vojáky a nebudou chybět samozřejmě ani divadelní společnosti. Slavnosti začnou v 10 hodin průvodem na zámek. Program pak bude pokračovat v zámecké zahradě. Po skončení slavností bude v 18 hodin následovat koncert v barvách SeMaForu. Kdo by si nechtěl zanotovat známé melodie jako je "Tereza", "Pramínek vlasů", "Macie Messer" a řadu dalších. Milovníky romantiky jistě potěší i promítání v letním kině. Tentokráte se bude promítat film "Bohemian Rhapsody".
Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.