Úvod > Aktuality > Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou 400 let od bitvy na Bílé Hoře
Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou 400 let od bitvy na Bílé Hoře
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou 400 let od bitvy na Bílé Hoře

  • Vydáno31. července 2020
Již dvacátý ročník Historických slavností vás v sobotu 1. srpna 2020 zavede o 400 let nazpět do historie, konkrétně do 17. století, kdy proběhla bitva na Bílé Hoře. Slavnosti se budou konat ve zručském zámeckém parku, v sobotu 1. 8. 2020 od 10:00 do 19:00 hod. Můžete se těšit na dobový jarmark, hudbu, tanec, šerm, kejkle i střelbu z historických zbraní.
vojáci 17. stoletíVcelku nevinně znějící název Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou skrývá akci, kde nebude nouze o překvapení a dobrodružství. Historické slavnosti ve Zruči se budou letos odehrávat v duchu 17. století, kdy se (8. listopadu 1620) odehrála bitva na Bílé hoře, od které letos uplyne rovných 400 let.

V zámecké zahradě si v sobotu 1. srpna užijete dobový jarmark, kejklíře, šermíře, dobové vojáky, alchymisty a nebudou chybět samozřejmě ani divadelní společnosti. Slavnosti začnou v 10 hodin průvodem na zámek. Program pak bude pokračovat v zámecké zahradě. Začátek programu bude v 10:00 hodin a v 18:00 jej završí koncert skupiny Strunovrat. Od 21:00 se pak můžete těšit na promítání filmu Rocketman v letním kině.
Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.