Úvod > Aktuality > Historické slavnosti proběhnou na hradě Kost o víkendu
Preneste se na Kosti do stredoveku
"> Preneste se na Kosti do stredoveku "> Historické slavnosti na hrade Kost
Památky

Historické slavnosti proběhnou na hradě Kost o víkendu

  • Vydáno8. července 2016
O víkendu 9. a 10. července máte jedinečnou možnost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost šermířské souboje, ukázky dobových tanců, potěšit se vystoupením provazochodců, poučit se o dravcích přímo od sokolníka i s ukázkami a nadýchat se historie středověkého domu.
Již po jedenácté máte možnost navštívit v prostorách gotického hradu Kost historické slavnosti. Přijeďte do Českého ráje 9. a 10. července, abyste spatřili šermíře a ochutnali středověké recepty. Přijeďte se poučit se o dravcích přímo od sokolníka a nadýchat se historie středověkého domu.

Slavnosti se budou během práznin ještě opakovat v termínu 13.8.2016 a 14.8.2016.

Chcete-li se podívat, jak se kdysi vařívalo a hodovalo, vyrazte do černé hradní kuchyně. Středověkou mučírnu nebo sbírku pušek si mohou prohlédnout návštěvníci hradu Kost. Ti odvážnější se vydají na prohlídku s katem Heřmanem. Pro milovníky adrenalinuje připraveno zdolávání hradeb a živá vystoupení kata Heřmana v mučírně. 

Těšit se můžete na historické tance, které vás svými rytmy vtáhnou nejenom na české dvory ale i do evropských center. Kromě tanců je na vás v prostorách hradních paláců připraven šlechtický život v době renesance. Hlavní nádvoří vás upoutají výstupy šermířů, kteří vám předvedou, jak se chystají do bitvy a jak vypadala vojenská morálka. Nad hlavami jim budou kroužit doboví kejklíři, kteří překonávají prostor nádvoří přecházením na lanech. V hradní kapli si budete připadat jako na středověkém koncertě, neboť zde uslyšíte pravou středověkou hudbu doprovázenou zpěvem těch nejnadanějších pěvkyň z celého širokého okolí. Ukázka dravé zvěře bude připravena na hradním parkáně, kde se nejen přesvědčíte o dokonalosti ptactva, ale budete i řádně poučeni o jejich kvalitách. V černé kuchyni se rázem ocitnete o 400 let zpět. Představí vám středověké recepty, zažijete ochutnávku netradičních jídel a při troše štěstí přiložíte v kuchyni i ruku k dílu. Po celý den bude v areálu pod hradem trh s dobovými předměty. Můžete zde zakoupit sladké i slané pochutiny, šperky, a různé upomínkové předměty.

Nevyjde vám tento víkend čas? Už 15. a 16. 7. se na hrad se chystá císařská návštěva a hrabě Heřman Černín z Chudenic má plné ruce práce s připravou programu. Ještě, že má po ruce dvorní dámy, které všechno obstarají. Dopadne všechno podle plánu? Bude císařská návštěva spokojená? To se dozvíte, pokud navštívíte noční prohlídky na hradě Kost. Příběh plný humoru, napětí a možná i lásky můžete zhlédnout přímo na hradě.
Romantické údolí Plakánek

Romantické údolí Plakánek

Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.