Úvod > Aktuality > Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu

Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu

Vydáno 3. března 2019 Památky
Od března můžete opět navštívit středověký hrad Helfštýn, který víkend nabízí možnost obdivovat jeho prostory. V tuto dobu bude na hradě otevřeno vždy od 9 do 16 hodin. I v roce 2019 bude na Helfštýně pokračovat rekonstrukce a s ní bude platit i omezení vstupu. Vstupné do hradu také letos zůstává sníženo na 30 korun.

HelfštýnO březnových víkendech je hrad Helfštýn otevřený, tak jako v minulých letech. Od dubna však přijde "staronová" změna - na hradě bude opět probíhat rekonstrukce, a to až do konce roku 2019. Kvůli rozsáhlým opravám hrad omezí návštěvní dobu, stejně jako vloni. Památka bude od dubna otevřena pouze od čtvrtka do neděle, ve zbývajících dnech bude pro návštěvníky hrad uzavřen. Návštěvníkům to však Helfštýn kompenzuje sníženým vstupným, které je v březnu za 30 korun, od dubna do října pak za 50 Kč.

Správa hradu také letos chystá bohatý kulturní program, ve kterém nechybí například mezinárodní setkání kovářů Hefaiston. Vstup zcela zdarma nabídne hrad 18. 4. 2019  k Mezinárodnímu dni ochrany památek. V sobotu 27. 4. se chystají speciální noční prohlídky s kovářskou tématikou doplněné bohatým programem. Zábavně naučný doprovodný program k velikonočním svátkům pak bude probíhat 19. 4. 2019.

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Díky letošní rekonstrukci (2018) je hrad otevřený jen část týdne.

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

38. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston hostí již tradičně na konci srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.

Další aktuality