Úvod > Aktuality > Na hradě Helfštýn o víkendu mají sraz veteráni
Kultura

Na hradě Helfštýn o víkendu mají sraz veteráni

  • Vydáno12. května 2017
Svojí rozlohou patří hrad Helfštýn k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. V sobotu 13. května zaplní hrad historické automobily a motocykly. V odpoledních hodinách zaplní nádvoří Helfštýna desítky strojů vyrobených do roku 1939. Vůně benzínu, naleštěné plechy a elegantní posádky vozů v dobových kostýmech nás vrátí v čase a přinutí alespoň na chvíli zpomalit.
Letošní sezóna na hradě Helfštýn nabídne zajímavý program.

Oldtimer Club Helfštýn pořádá 13. května 18. Helfštýnský okruh. Trasa závodu je 100 km dlouhá a milovníci vereránů uvidí vozy z Německa, Rakouska i Slovenska, chybět nebudou značky jako je Gugatti, Bentley nebo Rolls-Royce. Svátek automobilových i motocyklových veteránů do roku výroby 1939 vyvrcholí na Helfštýně po 14. hodině. Čekání na příjezd oplechovaných krasavců zpříjemní kapela JazzBond.

Během příštího víkendu se chystá přepestrá přehlídka skupin historického šermu z různých období válečných dějin. Tradiční hradní akcí během léta  je mezinárodní festival uměleckého kovářství Hefaiston, který se na hradě Helfštýn letos koná 25. – 27. srpna.

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.

Další aktuality