Úvod > Aktuality > Harrachov je jako Hollywood!
Harrachov je jako Hollywood!
"> Harrachov je jako Hollywood! "> Nápis Harrachov je vernou kopií 14 m vysokého a 110 m dlouhého slavného nápisu Hollywood "> Shodné jsou také úhly jednotlivých písmen v nápisu
Zážitky

Harrachov je jako Hollywood!

  • Vydáno22. července 2014
V úterý 15. července 2014 byla u příležitosti výročí 10. let zahájení provozu bobové dráhy Harrachov představena u zdejší bobové dráhy další atrakce. Do Harrachova byl přenesen kousek slávy z amerického Hollywoodu.

Harrachov jako HollywoodMajitelé společnosti První bobová a.s. vytrvale přemýšlí, jak ještě více zpříjemnit pobyt návštěvníkům v okolí bobové dráhy Harrachov. Před několika lety proto zprovoznili bezplatný lanový park pro děti do deseti let. Potom instalovali poblíž říčky Kamenice dřevěný vantrok z kmenů s posuvnými stavidly a mlynářským kolem na konci, kde se již třetí rok nadšeně máchají nejmenší návštěvníci bobové dráhy.

V loňském roce zde byl pro změnu slavnostně představen "První český botovník". Je jím strom, na nějž může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky a ještě za to obdrží bezplatnou jízdu na bobové dráze. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. Za rok od instalace na něm visí již několik set botek českých i zahraničních cestovatelů.

Osm let je v provozu oblíbený lanový MonkeyPark, který je zavěšen pod korunami zdejších smrků. Čtrnáct překážek je zakončeno atraktivním, 117 dlouhým lanovým skluzem. Samozřejmostí jsou vyvěšené vlajky České republiky a EU, krásné, tři metry hluboké horské jezírko v poslední zatáčce bobové dráhy, květiny, lavičky nebo odpočinkové zóny. Majitelé tak krásným a pečlivě udržovaným prostředím odpovídají všem návštěvníkům na případné otázky, proč by to u nás doma na horách nemohlo vypadat třeba jako ve Švýcarsku. Tedy alespoň někde.

Letos se ke všem těmto aktivitám přidala atrakce další. Je jí nápis Harrachov, který je věrnou kopií 14 m vysokého a 110 m dlouhého slavného nápisu Hollywood v Los Angeles v USA. Je přesně jednou šestinou tohoto nápisu. Naprosto shodný je s nápisem Hollywood jak v Harrachově použitý typ 2,33 m vysokých písmen, tak úhly jednotlivých písmen v nápisu.

Od první chvíle se nápis Harrachov jako Hollywood stal ohromnou atrakcí, před kterou se fotografují celé rodiny. Při návštěvě Harrachova se tak každý jeho návštěvník může přesvědčit, že Hollywood není jenom v Los Angeles.

V červenci a srpnu 2014 budou bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn otevřeny denně od 10 do 21 hodin nebo podle zájmu veřejnosti i do 22 hod.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl