Úvod > Aktuality

Aktuality Ústecký kraj

Pokud je víno vaší vášní, pak jste tu správně a jistě vás potěší naše rozsáhlá nabídka tipů, kde si můžete tento lahodný nápoj vychutnat. Česká republika a především pak Jižní Morava je významným producentem lahodných vín, která pravidelně získávají řadu prestižních ocenění. Vinařská turistika vás zavede na romantickou procházku mezi vinohrady s řízenou degustací místních vín přímo ve sklípcích jednotlivých vinařů. Ochutnat můžete také nejrůznější krajové speciality nebo burčák. Pokud se chcete zúčastnit krojovaného vinobraní, dopřát si pohár tohoto lahodného moku třeba na zámku nebo přenocovat přímo na vinici, pak je pro vás vinařská turistika to pravé ořechové. Nebo hroznové?
Zajímá vás aktuální dění v regionu Ústecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

I severní Čechy mají své vinohrady, vinobraní a také vynikající víno. Kromě těchto vín vám Litoměřické vinobraní 18. září nabídne dobové tržiště s ukázkami starých řemesel také žongléry, šermíře, kejklíře s ohněm a další představení. Oslava vína bude již tradičně podpořena slavnostním krojovaným průvodem v čele s českým králem a císařem Karlem IV. Novinkou letošního ročníku bude rozšíření na více scén po místech v okolí centra. Vinobraní bude probíhat od 10 do 22 hodin.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek

Na vinobraní v Roudnici nad Labem si v sobotu 11. září 2021 můžete vybrat z široké nabídky vína, burčáku a občerstvení. Součástí Roudnického vinobraní v zámeckém areálu bude i hudební festival s programem na třech scénách. Navíc budou zpřístupněny také vybrané kulturní památky, a to v rámci Dnů evropského dědictví, které se konají ve stejný den.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Gotický hrad v Litoměřicích hostí v sobotu výstavu vín Litoměřický hrozen

Více než dvě desítky českých a moravských vinařství se budou první červnový den prezentovat v hradu na 8. ročníku soutěžní, prezentační a prodejní výstavě vín Litoměřický hrozen 2019. Akce začíná ve 13 hodin a připraven je doprovodný program. Součástí výstavy budou hudební a divadelní vystoupení a předání cen vítězným vínům soutěže.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Ochutnejte révový mok z českých vinic a užijte si atmosféru vinobraní v Kadani

Svatováclavské vinobraní proběhne v Kadani v sobotu 29. září. Město bylo nedávno opět zařazeno zákonem mezi vinařské obce. V areálu zahrad byla vysázena vinice o výměře 0,5 hektaru. Ta byla zasvěcena hlavním vinařským patronům sv. Václavovi, sv. Ludmile a sv. Urbanovi. Od roku 2000 se zde provádí zarážení "Hory" na vinici, aby každý věděl, že po dobu dozrávání hroznů nesmí chodit do vinice. Obnovena byla i slavnost vinobraní, která je zahájena bohoslužbou ve františkánském klášteře. Na mši naváže obřad otevírání "Hory" ve Svatováclavské vinici. Ochutnáte zde burčák, vinný mošt i kadaňské víno.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

V Litoměřicích se bude konat o víkendu jubilejní 15. ročník mezinárodní výstavy vín

Patříte k milovníkům kvalitního vína? Pak se vydejte do Litoměřic – hlavního města české vinařské oblasti. Vinařské Litoměřice je výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Koná se v pátek 21. a v sobotu 22. dubna, po oba dva dny od 10.00 do 19.00 hod. Jde o jednu z nejprestižnějších výstav českých a moravských vín. Sobotní doprovodný program výstavy je „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy".
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Hrad Litoměřice láká na svěcení Svatomartinských vín a Adventní jarmark

Mimořádná příležitost ochutnat mladá svatomartinská vína se nabízí na Hradě Litoměřice, kde se v pátek 11. listopadu uskuteční křest těchto vín. Konec listopadu bude na hradě ve znamení tradičního Adventního jarmarku. Nově je na nádvoří hradu otevřeno vinařské infocentrum, které návštěvníkům poskytuje informace o vinařstvích v nejbližším okolí, o vinařských akcích, degustacích i o samotném víně. Vína regionální i moravská je možné na místě okoštovat, zakoupit i popít při posezení v příjemném prostředí hradního nádvoří.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Zpříjemněte si podzim degustací vín na Hradě Litoměřice

Hrad Litoměřice a jeho oblíbená degustační místnost se v listopadu stane dějištěm populárního Povídání o víně, které zahrnuje také degustaci. V pátek 4. 11. se v jedné z nejhezčích částí historického objektu představí vinařství Bábíček-Vacenovský.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Ochutnejte výtečná vína z Břeclavska ve stylových prostorách Hradu Litoměřice

Oblíbená Povídání o víně v Hradu Litoměřice pokračují i v novém roce 2014. První letošní degustace, tradičně provázená poutavým vyprávěním, se koná v pátek 17. ledna od 18 hodin v degustační místnosti hradu a bude patřit Vinařství Na Soutoku Karla Průši.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika