Úvod > Aktuality > Maurerův výběr Grand Restaurant 2020 vám představí ty nejlepší restaurace
Maurerův výběr Grand Restaurant 2020 vám představí ty nejlepší restaurace
"> "> "> "> "> Ovlivnete výsledky Maurerova výberu i vy "> ">
Gurmánská turistika

Maurerův výběr Grand Restaurant 2020 vám představí ty nejlepší restaurace

  • Vydáno2. prosince 2019
V těchto dnech vyšel nový průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant 2020. Jedná se o výčet nejlepších a nejzajímavějších restaurantů v ČR. Hodnocení vzniká na základě názorů dobrovolných hodnotitelů, kteří tyto podniky navštívili a oznámkovali. Vítězem letošního, již 24. ročníku ankety Maurerův výběr Grand Restaurant se stala pražská Bellevue. Na druhém místě se umístila restaurace CottoCrudo Praha hotelu Four Seasons a na třetí místo dosáhl Levitate Restaurant Praha.
Hotel MarriottNový průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant 2020 prezentuje přes 1000 nejlepších a nejzajímavějších restaurací v naší zemi. Můžete se seznámit s TOP 10 v absolutním hodnocení nebo podle kategorií: Jídlo, obsluha, interiér. Též nabízí "TOP 10 nejlacinějších z TOP 100" a speciální “žebříček expertů”, kteří vyhodnotili TOP 20.

V absolutní špičce TOP 10 se letos stala jedničkou pražská restaurace Bellevue na Smetanově nábřeží. Bohužel, před třemi měsíci z restaurace odešel šéfkuchař Marek Šáda a jméno nového šéfkuchaře restaurace zveřejní až na začátku příštího roku.

jídloDruhou příčku v soutěži obsadila hotelová restaurace z pražského Four Seasons Cotto Crudo, kde už několik let pracuje uznávaný italský kuchař Leonardo Di Clemente. Třetí místo patří pražské restauraci Levitate, kde září šéfkuchař Christian Chu, původem z Vietnamu.

Mezi TOP 10 se dostaly i některé mimo pražské restaurace, jako například Piano Nobile na zámku Mcely, Le Marché Karlovy Vary anebo Entrée z Olomouce.
 

Jak a co se hodnotí? Jídlo, obsluha a interiér

jídloPrůvodce vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti. Každý, kdo se registruje, má možnost osobně dávat tipy na nové zajímavé restaurace a současně může podle své vůle posílat známky od jedničky do pětky, stejně jako ve škole. Těmi hodnotí kvalitu jídla, obsluhy a interiérů prezentovaných podniků.

Žebříček TOP 10 publikuje deset nejlepších restaurací podle jednotlivých kategorií: jídlo, obsluha, interiér. Z těchto kategorií pak vzniká absolutní vítěz tak, že je sečtena 2x známka za jídlo (protože o to nejvíce jde) 1x za obsluhu a 1x za interiér a to vyděleno čtyřmi. To je přehled deseti absolutně nejlepších restaurací roku. Záměrně manipulativní hlasy jsou vyřazeny na základě přesně definovaných pravidel tak, aby vznikl co nejobjektivnější přehled pozoruhodných kulinárních podniků z celé země.
 

Přehled TOP 10 restaurací pro rok 2020

Bellevue (Praha 1)
restaurace bellevue prahaElegantní restaurace s nezaměnitelným výhledem na Pražský hrad, Karlův mostVltavu, uchvátí vaše oči stejně jako umění zdejších kuchařů, kteří přesnými tahy tvoří z tradičních surovin současná umělecká díla přímo na vašem talíři. V elegantním interiéru rozehrává na stěnách svou hru světlo a stín originálních skleněných prvků Ronyho Plesla.

CottoCrudoFour Seasons hotel (Praha 1)
Živá italská restaurace, bar a lounge CottoCrudo nabízí tradiční, autentické italské pokrmy v moderním pojetí. CottoCrudo doslova znamená “vařený a syrový” a reprezentuje zcela nový koncept. Ochutnáte zde nejen nejlepší vařené italské pokrmy, ale také báječnou nabídku vysoce kvalitních studených delikates. Šéfkuchař restaurace CottoCrudo Richard Fuchs klade důraz na sezónní a čerstvé potraviny vysoké kvality a úspěšně obnovuje autentické pokrmy italské kuchyně. Restaurace nabízí Crudo neboli syrový bar s mozzarelou, italskými salami a prosciuttem, čerstvým pečivem a dalším,...

Levitate Restaurant (Praha 1)
Levitate RestaurantLevitate kombinuje pestrost, nápaditost a inovaci s využitím tradičních lokálních surovin. Nachází se v suterénních prostorách v pražské Štěpánské ulici. Soustředí se zde na kompletní gastronomický zážitek. Umí zde připravit chutná jídla asijská, japonská, vietnamská i dary moře. Chtějí hostům dopřát jedinečné sezónní menu, které se inspiruje ročním obdobím v Česku a podtrhuje její krásu. Pro nový rozměr každý den vymýšlí nové párováni s pečlivě vybranými nápoji, abyste si mohli při každé příležitosti vychutnat úžasný zážitek.

Portfolio (Praha 1)
Restaurace PortfolioRestaurace Portfolio je místem, kde se spojuje dokonalá chuť a krása restaurace. Najdete zde nádherné prvky od předních českých výrobců, jako jsou Brokis od Lucie Koldové, Situs nebo Hanák. Restaurace se nachází naproti Masarykovu nádraží, Lannově paláci. Nápaditě sestavené menu s výjimečným vinným lístkem a dokonalým servisem vytváří v hostech nezapomenutelný zážitek. Portfolio nabízí denní, stálé i pětichodové degustační menu s předem napárovanými víny.

Piano Nobile, Chateau Mcely (Mcely)
Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše. Vybírat můžete z pokrmů vycházejících z tradice bývalých majitelů zámku Thurn-Taxisů, italský nádech mají recepty inspirované babičkou Cusumano. Recepty vycházející z těchto dvou tradičních směrů jsou servírovány v moderní odlehčené formě.

InterContinental hotel, Zlatá Praha (Praha 1)
InterContinental hotel Zlatá PrahaV 9. patře hotelu InterContinental Prague najdete magickou vyhlídku na panorama Starého Města. Nejlépe z terasy. Neobvyklou podívanou je také akvárium s humry. Mezi oblíbené akce je nedělní rodinný brunch s živou hudbou. K dispozici je starostlivým rodičům také bezpečný dětský koutek. Velmi oblíbené jsou letní speciality na grilu.

Yamato (Praha 2)
Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O. Zárukou kvality je šéfkuchař Marek Hora, který se v Japonsku učil. Restaurace se snaží hostům nejenže naservírovat poctivě vyrobené, vskutku japonské jídlo, ale chce jim dopřát i pravou nefalšovanou atmosféru. Přijďte ochutnat rozmanité pokrmy a užít si gurmánský zážitek pod taktovkou těch nejlepších mistrů.

Le Marché (Karlovy Vary)
le marché karlovy varyZážitková restaurace Le Marché Karlovy Vary nabízí zážitek v podobě vybraného jídla šest dnů v týdnu. Přijďte si vychutnat tříchodový oběd, tříchodovou večeři, nebo některé z degustačních menu od vyhlášeného šéfkuchaře Jana Krajče. Restaurace Le Marché nabízí každý den nové menu z pečlivě vybraných čerstvých surovin.

Taro (Praha 5)
vietnamská kuchyněV restauraci Taro vás nechají nakouknout kuchařům pod ruce. Na baru obklopující otevřenou kuchyni se servírují degustační večeře a "á la carte" obědy. Šéfkuchař Khanh se inspiruje především vietnamskou kuchyní a používá při tom nečekané techniky a suroviny. Výsledkem jsou originální kombinace spolu s jedinečným zážitkem. Kapacita restaurace je pouze 20 míst, nezapomeňte si proto svá místa rezervovat!

Entrée (Olomouc)
Pro jedinečného hosta jedinečnou nabídku, to je poselství restaurantu Entrée. Nechejte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky.
Hotel Four Seasons na Praze 1

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Restaurace Taro

Restaurace Taro

V restauraci Taro vás nechají nakouknout kuchařům pod ruce. Na baru obklopující otevřenou kuchyni se servírují degustační večeře a "á la carte" obědy. Kapacita restaurace je pouze 20 míst, nezapomeňte si proto svá místa rezervovat!

Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Zážitková restaurace Le Marché Karlovy Vary nabízí zážitek v podobě vybraného jídla šest dnů v týdnu. Přijďte si vychutnat tříchodový oběd, tříchodovou večeři, nebo některé z degustačních menu od vyhlášeného šéfkuchaře Jana Krajče.

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.

Restaurace Portfolio

Restaurace Portfolio

Restaurace Portfolio je místem, kde se spojuje dokonalá chuť a krása restaurace. Najdete zde nádherné prvky od předních českých výrobců, jako jsou Brokis od Lucie Koldové, Situs nebo Hanák. Restaurace se nachází naproti Masarykovu nádraží, Lannově paláci.

Levitate Restaurant

Levitate Restaurant

Levitate kombinuje pestrost, nápaditost a inovaci s využitím tradičních lokálních surovin. Nachází se v suterénních prostorách v pražské Štěpánské ulici. Soustředí se zde na kompletní gastronomický zážitek.

Hotel InterContinental Prague s restaurací Zlatá Praha

Hotel InterContinental Prague s restaurací Zlatá Praha

Hotel InterContinental Prague je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Restaurace Zlatá Praha spolu s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu a patří k hvězdným stálicím pražského gastronomického nebe.

Restaurace Entrée Olomouc

Restaurace Entrée Olomouc

Pro jedinečného hosta jedinečnou nabídku, to je poselství restaurantu Entrée. Nechejte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.