Úvod > Aktuality > Plochá dráha v Praze opět hostí Grand Prix

Plochá dráha v Praze opět hostí Grand Prix

Vydáno 10. června 2019 Letní sporty
Stadion Markéta v sobotu 15. května přivítá největší událost domácí plochodrážní sezony – Grand Prix České republiky. Letos se u nás velmi populární závod pojede již po třiadvacáté. Domácí se těší na nejlepšího českého jezdce posledních let Václava Milíka, který zde ani letos nebude chybět.
Mistrovství plochá dráhaV roce 2019 se na stadionu Markéta uskuteční již 23. ročník mistrovství ČR na ploché dráze seriálu Speedway Grand Prix. Ve světě je pražský závod velice populární, každoročně přiláká do ČR tisíce zahraničních fanoušků a zhlédnou ho miliony televizních diváků na celém světě.

Termín pražského závodu se v posledních letech ustálil na začátek léta a letos se pojede v sobotu 15. června od 18:45 hodin. Praha se tentokrát třetí zastávkou z deseti v celém seriálu mistrovství světa.

Plochá dráhaDivokou kartu získává Václav Milík, který v roce 2017 skončil na 3. místě, to byl historicky nejlepší výsledek. Zároveň je nejlepším českým závodníkem. Největšími soupeři mu budou Patrik Mikel a Jan Kvěch. Dále se mohou fanoušci těšit na ruskou raketu Emila Sayfutdinova, mistra Evropy Leona Madsena či "staronového" Janusze Kolodzieje. Vstupenka stojí 1 600 Kč.
Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.