Úvod > Aktuality > Gorilí mládě narozené 22. prosince můžete spatřit na vlastní oči
Na nové gorilí mláde se do pražské ZOO prišlo podívat už 10 000 lidí
"> Na nové gorilí mláde se do pražské ZOO prišlo podívat už 10 000 lidí ">
Příroda

Gorilí mládě narozené 22. prosince můžete spatřit na vlastní oči

  • Vydáno26. prosince 2012
Gorilímu mláděti narozenému před pár dny v pražské zoo se daří dobře. Mládě pravidelně pije a je silné. Dokonce již poprvé opustilo náruč matky, to když ho Kijivu půjčila další samici Shindě. Pavilon je od Štědrého dne znovu zpřístupněn, takže gorilí mládě narozené teprve 22. prosince, můžete spatřit na vlastní oči.
Zoo Praha nabízí v příštích dnech také možnost vidět nové slonice Tamaru a Janitu ze Srí Lanky. Pavilon velkých savců se zcela výjimečně otevře ve čtvrtek a pátek 27. a 28. prosince od 09:00 do 12:00. Budete mít příležitost přihlížet cvičení, koupání nebo krmení slonic a dozvědět se vše zajímavé o jejich životě.
 
Na Silvestra bude zahrada také otevřena, ale zavírat bude už ve 14:00. Pro všechny, kteří přijdou, bude opět připraven program komentovaných krmení.
 
V pátek a v sobotu budou i noční prohlídky. Skupiny 25 návštěvníků vedené průvodcem půjdou od hlavního vchodu v 17:00, 17:30 a v 18:00 za tygry a dalšími kočkovitými šelmami, velkými želvami nebo tučňáky.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.