Úvod > Aktuality > Glorchestra propojí hudební žánry a podpoří obnovu kulturních památek
Kultura

Glorchestra propojí hudební žánry a podpoří obnovu kulturních památek

  • Vydáno26. července 2021
Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt glorchestra, který od 28. července do 22. září 2021 zavítá na několik míst napříč republikou. Netradičním hudebním zážitkem chce glorchestra pomoci restartovat uměleckou scénu ve znovu se probouzejícím Česku a zároveň podpořit dobrou věc. Vzniká pod uměleckým vedením Milana Caise a Radima Výchopně.
GlorchestraJedinečné spojení živého orchestru a moderních hudebních žánrů, od alternativní elektronické hudby, RnB, popu až po hip hop a taneční hudbu, se představí od července do září na celkem šesti místech Česka jako je například Hospitál Kuks, pražské Výstaviště nebo zámek Sychrov. Na každém koncertě vystoupí kromě živého symfonického orchestru Unique orchestra zvučná jména české hudební scény, která se stanou součástí nevšedního konceptu Break Binary. Ten představuje spojení dvou na první pohled spolu nesouvisejících kontrastních prvků, které však po splynutí vytvoří něco zcela unikátního.
 
Diváci se navíc mohou těšit na jedinečnou vizuální stránku projektu, která vznikne díky přirozené kulise historických památek obohacené o dechberoucí efekty a nezapomenutelnou světelnou show. Každý koncert bude doprovozen originální zajímavou scénografií, kterou má na starost art director projektu Milan Cais. Pódium bude v tomto případě místo setkání, kde se mají hudební žánry nenásilně s lehkostí a až určitou samozřejmostí propojit, čemuž bude podřízen design i scénografie. Dekorace budou vždy citlivě řešeny a instalovány v kontextu jednotlivých lokalit.
 

Koncerty pomohou opravit památky

obří sluchátkaNa každém místě „turné“ glorchestra  bude instalován objekt v podobě obřích sluchátek s názvem Stereo. Ten má sloužit i jako jakási „záhadná socha“ v centrech měst, která chce překvapit kolemjdoucí a na akci je pozvat. Série eventů glorchestra má za cíl nejen pomoci rozhýbat kulturní život, který zcela zavřela koronavirová krize, ale také podpořit české kulturní historické památky. Právě výtěžek ze vstupného budě věnován na jejich opravu.
 
Koncerty proběhnou na celkem šesti místech. První z nich bude na pražském Výstavišti (28.7.), za ním budou následovat vystoupení na zámku Zbiroh (4.8.), zámku ve Slavkově (11.8.), zámku Sychrov (8.9.) a Hospitálu Kuks (16.9.), poslední koncert se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovic (22. 9.). Vstupenky v ceně 200 Kč budou dostupné výhradně na webu glorchestra.cz, kde najdou zájemci také další podrobnosti o programu. V ceně vstupného bude pro každého návštěvníka welcome drink zdarma. Organizátoři ujišťují, že akce bude probíhat s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck – 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

10 tipů, kam se podívat na unikátní sluneční hodiny

Znáte naše raritní sluneční hodiny? Víte, které z nich jsou největší v České republice či na světě, které leží v nejvyšší nadmořské výšce anebo v jakém městě naleznete hodiny svou rozlohou nejširší? Přehled unikátních slunečních měřičů času vám přinášíme v dnešních tipech.
Kultura

Bucláky, sádelníky, talíře, vázy i ozdoby: 15 tipů, kam za českou a moravskou keramikou

Výrobky z pálené hlíny ozdobené barevnými glazurami s nejrůznějšími motivy provázejí lidstvo od nepaměti. V českých zemích má tradiční keramika své nezastupitelné místo, a že je toto řemeslo stále živé a keramické výrobky se těší velké oblibě dokazuje hojná účast na nejrůznějších keramických trzích. Pojďte se spolu s Kudy z nudy vypravit za poznáním tradiční české a moravské keramiky do muzeí i přímo k jejich výrobcům!
Kultura

Kalendář 2023: Řemeslné trhy, farmářské tržiště a jarmarky

Vydejte se spolu s Kudy z nudy za poznáním tradičních řemesel a setkejte se s lidmi, kteří dodnes udržují řemesla našich předků při životě. Nechte se inspirovat našimi tipy a poznejte pozapomenutá řemesla.
Kultura

Kam do divadla za vítězi Cen divadelní kritiky

Ceny divadelní kritiků za rok 2022 byly rozdány 11. března 2023 na scéně vítězného Dejvického divadla. Portál Kudy z nudy vám přináší, kam se podívat za vítězi a vítězkami ankety odborného časopisu Svět a divadlo, kde hlasovalo 84 kritiků.
Kultura

Svatý Josef a tradiční srdce z perníku

Na 19. březen připadá svátek často užívaného mužského jména, kterým je Josef čili Pepík. Oblíbené české jméno má prastarý hebrejský původ a znamená „Bůh ti dá následovatele“. V našich končinách se kolem tohoto data tradičně koná spousta „josefských“ akcí. Znáte ale i zvyky, které se na Josefa dodržovaly? Anebo proč se Josefům vlastně říká Pepík? Připomeneme si i několik pranostik, které v tak významný den nemohou chybět.
Kultura

Na svatého Řehoře čápi letí od moře aneb když se jaro vrací

Na 12. března připadá svátek svatého Řehoře, který v minulosti slavili hlavně školáci a studenti ve městech, na venkově se začínalo se zemědělskými pracemi. K tomuto dni, který oslavuje 64. papeže katolické církve (590–604) se váže také řada jarních pranostik o příletu ptáků ze zimovišť a předpokládaném vývoji počasí.
Kultura

Poznejte vznik a historii skla ve sklářské dílně

Poznejte cestu ručně vyráběného skla ze sklářské pece až na svátečně prostřený stůl. Naplánujte si výlet do některé ze sklářských hutí a u výhně pece si sami vyzkoušejte, jaké to je vyfouknout skleničku. Vyrobit krásný skleněných korálek není o nic snazší.
Kultura

Tradice: Jarní rituály a Velikonoce

Přivítejte jaro s otevřenou náručí a vyberte si ze světa tradic a velikonočních rituálů ty, které vám zvednou náladu a udělají dobře na duši. Nabídka je neskutečně bohatá, protože příchod jara lidé oslavovali odnepaměti a tradice se tak slily do lehce nepřehledného kulturního koktejlu. Ovšem když se vám nebudou líbit domácí obyčeje, nezaškodí napodobit sousedy. Některé staré zvyky jsou totiž neodolatelné i dnes!
Kultura