Úvod > Aktuality > Glenn Miller Orchestra Tour startuje v sobotu v Praze
Swing zazní na turné Glenn Miller Orchestra
"> Swing zazní na turné Glenn Miller Orchestra "> Turné Glenn Miller Orchestra "> Glenn Miller Orchestra
Kultura

Glenn Miller Orchestra Tour startuje v sobotu v Praze

  • Vydáno1. ledna 2015
Nejslavnější swingový orchestr na světě, Glenn Miller Orchestra, představí začátkem roku svou legendární show i v České republice. Turné začne v sobotu 4. ledna v Praze.
The World Famous Glenn Miller OrchestraTour 2014Nejslavnější swingový orchestr na světě přijede začátkem roku zahřát české publikum svou legendární show. Kromě tradičního vystoupení v pražském Obecním domě zavítá orchestr též do Tábora a do Ústí nad Labem.

Turné se do Česka vrací opět po roce. Orchestr každé dva roky program mění, ale ty nejdůležitější skladby, třeba In The Mood nebo Moonlight Serenade, nikdy nevynechá. Letošní program nazvaný „The History Of Big Bands“ přemění každé představení na úžasnou swingovou show, která poskytne jiný pohled na život ve 30. a 40. letech minulého století pomocí té nejlepší a nejchytlavější hudby všech dob – „ swingu“.

Vystoupení Glenn Miller Orchestra jsou v České republice velice populární. Díky nostalgické atmosféře, kterou vyvolává hudba 40. let, koncerty navštěvuje převážně starší generace, ale často i mladí, kteří se rádi nechají unést na vlně hravého swingu. Velké sály po celé republice jsou pravidelně vyprodány a mnozí návštěvníci si tento jedinečný zážitek rádi chodí zopakovat, jakmile je příležitost.

Program turné: 
  • Praha, Obecní dům, 3. 1. 2015 od 17:00 nebo od 20:00
  • Tábor, Divadlo Oskara Nedbala, 4. 1. 2015 od 20:00
  • Ústí nad Labem,  Dům kultury Ústí n. L., 5. 1. 2015 od 20:00
Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.