Úvod > Aktuality > Giganty doby ledové si prohlédnete na Lipně
Giganty doby ledové si prohlédnete na Lipně
"> "> ">
Památky

Giganty doby ledové si prohlédnete na Lipně

  • Vydáno30. června 2021
Giganti doby ledové, výstava realistických modelů vyhynulých zvířat čtvrtohor, budou k vidění od 1. července do 31. srpna 2021 v Černé v Pošumaví u Hotelu Racek. Vydejte se do minulosti staré 10 tisíc let a poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety.
VýstavaKolekce vyhynulých zvířat, která je v rámci výstavy „Giganti doby ledové“ k vidění, je v současné době největší a nejucelenější kolekcí trojrozměrných modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti ve střední Evropě. Na tvorbě paleontologických rekonstrukcí (tzv. PaleoArt) se podíleli nejen odborníci z řad vědců, ale také zkušení umělci – sochaři a modeláři.

Minulost starou 10 tisíc let představuje 18 modelů vyhynulých zvířat, které byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a zasazeny do svého přirozeného prostředí. Nově se představí také 4 kostry pravěkých tvorů. Výstava nabízí jedinečnou možnost podívat se na tato zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich pravou podobou, ale i způsobem života.

gigantiV expozici nechybí ani tehdejší dramatické životní situace. Například boj veledaňka o holý život proti přesile jeskynních hyen, mamut ve zvratovém okamžiku boje se třemi lovci, nebo poslední chvilka koně napadeného ohromným severoamerickým lvem Atroxem. Všechna díla vynikají svým hyperrealistickým ztvárněním, které je k nepoznání od pravých zvířat, například lovci mají skutečné oční implantáty – na výrobě se podíleli specialisté na lidské oční protézy. Umělci dokonce promítli do modelů sami sebe – tři lovci jsou vlastně stylizované autoportréty sochařů.

Výstava je otevřena denně od 10:00 do 19:00 hodin, vstupné stojí 150 korun, snížené pak 90 Kč. Rodiny pak zaplatí 350 Kč.