Úvod > Aktuality > Giboni zlatolící v Zoo Jihlava mají mládě!

Giboni zlatolící v Zoo Jihlava mají mládě!

Vydáno 24. března 2018 Příroda
Velké překvapení čekalo na chovatele i návštěvníky Zoo Jihlava minulou sobotu 10. března v dopoledních hodinách. Samice Zlatuše totiž porodila krásné velké mládě, které zatím zdárně roste a sílí. Čtyřnásobná zkušená giboní máma se o ně vzorně stará a návštěvníci je mohou pozorovat společně s dalšími třemi sourozenci v jedné z expozic v Asijském pavilonu.
Gibon zlatolící z JihlavyGiboni zlatolící jsou nesmírně vzácní lidoopi z jihovýchodní Asie, kde obývají nejvyšší stromová patra tropických deštných lesů. Teritorium si označují hlasitým melodickým zpěvem, který se nese na stovky metrů daleko a který znají i jihlavští obyvatelé. Nejstarším gibonem v Zoo Jihlava je samice Ivana, která pochází ještě z volné přírody z Vietnamu, díky čemuž neznáme její přesný věk, ale nejstarší dochovaný písemný záznam o ní je z roku 1983. Giboni se v Jihlavě stali velmi populárními a možná i proto se právě samice Ivana s mládětem dostala na logo jihlavské zoo. Letošní mládě je již čtrnácté v pořadí narozené v Zoo Jihlava a třetí generací gibonů zlatolících odchovanou v lidské péči.

V Zoo Jihlava je k vidění přes 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Nechybí ani celá řada zajímavých expozic – Tropický pavilon, africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, expozice medvědů malajských – Malay medan, Shetlandské ostrovy, Himalay a pavilony šelem a další. Otevřeno je zde denně, v březnu od 9 do 16 a v dubnu od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí v březnu 90 korun pro dospělé a 50 korun pro děti.
Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

13.9.
2019
V jihlavské zoo prožijete noc s netopýry

V jihlavské zoo prožijete noc s netopýry

Vysočina | Příroda
2.8.
2019
Užijte si kus Afriky v Jihlavě

Užijte si kus Afriky v Jihlavě

Vysočina | Příroda
29.5.
2019
Přijďte na Den dětí do Zoo Jihlava

Přijďte na Den dětí do Zoo Jihlava

Vysočina | Příroda