Úvod > Aktuality > Giboni zlatolící v Zoo Jihlava mají mládě!
Příroda

Giboni zlatolící v Zoo Jihlava mají mládě!

  • Vydáno24. března 2018
Velké překvapení čekalo na chovatele i návštěvníky Zoo Jihlava minulou sobotu 10. března v dopoledních hodinách. Samice Zlatuše totiž porodila krásné velké mládě, které zatím zdárně roste a sílí. Čtyřnásobná zkušená giboní máma se o ně vzorně stará a návštěvníci je mohou pozorovat společně s dalšími třemi sourozenci v jedné z expozic v Asijském pavilonu.
Gibon zlatolící z JihlavyGiboni zlatolící jsou nesmírně vzácní lidoopi z jihovýchodní Asie, kde obývají nejvyšší stromová patra tropických deštných lesů. Teritorium si označují hlasitým melodickým zpěvem, který se nese na stovky metrů daleko a který znají i jihlavští obyvatelé. Nejstarším gibonem v Zoo Jihlava je samice Ivana, která pochází ještě z volné přírody z Vietnamu, díky čemuž neznáme její přesný věk, ale nejstarší dochovaný písemný záznam o ní je z roku 1983. Giboni se v Jihlavě stali velmi populárními a možná i proto se právě samice Ivana s mládětem dostala na logo jihlavské zoo. Letošní mládě je již čtrnácté v pořadí narozené v Zoo Jihlava a třetí generací gibonů zlatolících odchovanou v lidské péči.

V Zoo Jihlava je k vidění přes 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Nechybí ani celá řada zajímavých expozic – Tropický pavilon, africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, expozice medvědů malajských – Malay medan, Shetlandské ostrovy, Himalay a pavilony šelem a další. Otevřeno je zde denně, v březnu od 9 do 16 a v dubnu od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí v březnu 90 korun pro dospělé a 50 korun pro děti.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Kraj Vysočina: tři památky UNESCO, mistr Santini a sklářské tradice

Rozhlédněte se po Vysočině, která po více než třech stoletích zůstává barokní krajinou. Dokonalou, malebnou a idylickou, kde se stačí vydat pěšky či na kole kousek za město a všude kolem sebe vidíte cibulové báně kostelů, kapličky, boží muka, předlouhé aleje podél cest i osamělé stromy. Nechte se okouzlit sakrálním dědictvím a sklářskými tradicemi kraje Vysočina!
Kraj Vysočina | Kultura

Jarní prázdniny 2023 – Kraj Vysočina

Kam na jarní prázdniny, když chcete udělat něco pro svou fyzičku? Týdenní volno je jako dělané pro zimní rodinnou dovolenou na Vysočině. Vyrazit na týden na čerstvý vzduch bude pro vás i vaše děti příjemná změna.
Kraj Vysočina | Zážitky

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě, loď Horácko vypluje na Silvestra i Nový rok

Na Dalešickou přehradu vypluje 31. 12. 2022 ve 13:00 loď Horácko a ve stejný čas se od mola v Kramolíně odlepí i o den později, aby absolvovala Novoroční plavbu. Od ledna až do dubna si tak můžete každou neděli užít svou plavbu po Dalešické přehradě. Vždy ve 13:00 hodin zahajuje loď Horácko svou tradiční zimní plavbu z přístaviště Kramolín. Plavba trvá 1 hodinu. Dojedete zhruba na dohled stropešínského mostu a zase zpět. Cena lístku pro dospělého je 290 Kč a pro děti a seniory nad 75 let 190 Kč.
Kraj Vysočina | Zážitky

Betlémy v třešťských domácnostech se otvírají návštěvníkům

Od 26. 12. 2022, můžete využít příležitost užít si vánoční atmosféru v Třešti na Vysočině. Na Betlémské cestě lze až do 2. února 2023 zavítat do desítky domácností, kde lidé po několik generací staví betlémy. Tradice betlémářství v Třešti je zde živá už více než 200 let. Jeden z třešťských betlémů je vystaven také v Jindřišské věži v Praze. Celoročně je ke zhlédnutí také stálá expozice betlémů v prostorách Schumpeterova domu v Třešti.
Kraj Vysočina | Kultura