Úvod > Aktuality > Gastronomický minifestival "Koncerty s chutí v Rudolfinu" propojí jídlo a hudbu
Gastronomický minifestival "Koncerty s chutí v Rudolfinu" propojí jídlo a hudbu
">
Kultura

Gastronomický minifestival "Koncerty s chutí v Rudolfinu" propojí jídlo a hudbu

  • Vydáno2. října 2012
První říjnový víkend 6. – 7. října se v Praze na Alšově nábřeží a v budově Rudolfina premiérově uskuteční unikátní gastronomicko-kulturní projekt "Koncerty s chutí v Rudolfinu". Ten návštěvníkům nabídne kromě gastronomických lákadel i možnost vychutnat si hudbu v podání České filharmonie. Na návštěvníky čeká nabídka vybraných předních pražských restaurací a promítání jedné z epizod televizního hudebního cyklu "Česká filharmonie hraje a hovoří".
Svou nabídku jídel na festivalu představí šestice vybraných restaurací. Akce má ukázat úroveň pražských restaurací zaměřených na tu kterou kuchyni, autenticitu a standardní kvalitu jejich nabídky. Součástí prezentace restaurací bude i expozice Plzeňského Prazdroje a návštěvníci si tak budou moci také ověřit třeba to, proč je české pivo jedinečné a nenapodobitelné. To nejlepší ze svých sklepů pak návštěvníkům nabídnou i dvě moravská vinařství, Gotberg a Spielberg.

Ve Sloupovém sále Rudolfina bude díky pochopení České filharmonie a České televize v průběhu festivalu promítána jedna z epizod televizního hudebního cyklu Česká filharmonie hraje a hovoří. Několikrát denně si tak budou moci návštěvníci vychutnat kromě skvělého jídla a nápojů také jedinečný hudební zážitek. Cyklus vznikal v letech 1973 – 1980 a i po čase můžeme ocenit, jak poutavě tehdejší šéfdirigent ČF Václav Neumann diváky do tajů vážné hudby zasvětil, i s jakou chutí tehdejší těleso orchestru dílo předvedlo.

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy.

Galerie Rudolfinum v Praze

Galerie Rudolfinum v Praze

Galerie Rudolfinum je státní instituce řízená a financovaná Ministerstvem kultury České republiky. Společně s Českou filharmonií sídlí v nově zrekonstruované historické budově pražského Rudolfina.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.