Úvod > Aktuality > Gastro Food Fest přinese gurmánské zážitky v Litoměřicích
Gastro Food Fest přinese gurmánské zážitky v Litoměřicích
"> "> Festival jídla "> Gastro food fest v Litomericích "> Gastro fest v Litomericích
Gurmánská turistika

Gastro Food Fest přinese gurmánské zážitky v Litoměřicích

  • Vydáno30. září 2016
Již čtvrtý ročník Gastro food festu, se uskuteční v krásném historicky malebném městečku Litoměřice, kde se každoročně koná velkolepá výstava Zahrada Čech. Všem milovníkům dobrého jídla a pití přinese neskutečné zážitky. Přední šéfkuchaři nejen z Ústeckého kraje vás naučí vařit z ryze českých surovin a vtáhnou vás do zákulisí své kuchyně.
Gastro food festVe dnech 8. a 9. října proběhne na výstavišti Zahrada ČechLitoměřicích Gastro Festival. Letošní ročník se na podiu představí i slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a spisovatelka a kuchařka Halina Pawlovská. Pro velký úspěch se znovu vrátí i hmyzí show, a tak návštěvníci budou moci ochutnat třeba štíra na víně.

Další ročník festivalu bude okořeněn bohatým doprovodným programem zaměřeným nejenom na vyznavače kvalitní gastronomie, ale i na širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Děti se mohou těšit na dětské atrakce a soutěže, kde si užijí spoustu zábavy.

K dobrému jídlu patří i dobré víno – budou zde prezentována pouze vína od tuzemských producentů jen českého a moravského původu. Budete moci vyzkoušet kombinaci vybraných vín a pokrmů abyste poznali, že gastronomická zážitek může být díky vínu ještě intenzivnější. Podávat se bude samozřejmě káva a sladké, pivo a mnoho dalšího. 
Biskupská rezidence v Litoměřicích

Biskupská rezidence v Litoměřicích

Litoměřičtí biskupové nechali vystavět nádhernou rezidenci, která dnes tvoří panorama Litoměřic.Byla vystavěna v 11. století podle plánů Giulio Broggia v letech 1683-1701.

Městské hradby a parkány v Litoměřicích

Městské hradby a parkány v Litoměřicích

Vzhledem ke svému významu musely být Litoměřice chráněny městskými hradbami. Toto původně gotické a později dostavované opevnění je místy vysoké až 10m a široké i 2m. Městské opevnění bylo také posíleno parkány a baštami.

Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.