Úvod > Aktuality > Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists
Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists
"> Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists
Kultura

Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists

  • Vydáno19. července 2013
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře prodloužila unikátní výstavu současného mezinárodního umění, která přestavuje ojedinělou sbírku děl umělců z celého světa. Pro velký zájem obdivovatelů současného umění bude výstava prodloužena až do 18.8.2013.
Galerie GASKVýstava Images for Images, Artists for Tichy – Tichy for Artists představuje více než 500 děl od více něž stovky českých i zahraničních umělců. Vystavovaná díla jsou součástí sbírky nadace Tichy Ocean, jejíž ředitel, Čechošvýcar Roman Buxbaum, získává díla umělců výměnou za fotografie kyjovského rodáka Miroslava Tichého. Miroslav Tichý, který nestál o publicitu a veřejné uznání odmítal prodávat své fotografie, výměně za díla ostatních umělců se však nebránil. I díky tomuto osobnímu postoji se stal velice oblíbeným mezi umělci z celého světa.

Na ploše více jak 2000 m2 můžete spatřit díla umělců celosvětově známých, ale i těch, kteří si místo na poli současné umělecké scény teprve hledají. Mezi nejvýznamnější umělce patří například Richard Prince, Marc Quinn, Alex Katze, Thomas Ruff nebo Lawrence Weiner. České umělce zde zastupuje Zbyněk Baladrán, Jiří David, Jitka Hanzlová, Krištof Kintera, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Helena van der Kraan, Dominik Lang a Václav Stratil. Orientovat se na současné mezinárodní umělecké scéně pomůže návštěvníkům rozsáhlá odborná publikace s texty kurátora Zdenka Felixe a autorů – Bazona Brocka, Noemi Smolik, Cory Waschke a Romana Buxbauma, která zároveň slouží jako průvodce výstavou.

Prodloužením této unikátní výstavy dává Galerie GASK návštěvníkům šanci užít si výstavu v poklidném období prázdnin a spojit ji s výletem do Kutné Hory, která vybízí k návštěvě mnoho dalších zajímavých míst. Galerie je otevřena od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné na výstavu je stanoveno ve výši 220 Kč pro dospělého, za rodinnou vstupenku zaplatíte 300 Kč.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky