ÚvodAktualityGalerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists
Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists
Kultura

Galerie GASK prodloužila výstavu Artists for Tichý – Tichý for Artists

  • 19. července 2013
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře prodloužila unikátní výstavu současného mezinárodního umění, která přestavuje ojedinělou sbírku děl umělců z celého světa. Pro velký zájem obdivovatelů současného umění bude výstava prodloužena až do 18.8.2013.
Galerie GASKVýstava Images for Images, Artists for Tichy – Tichy for Artists představuje více než 500 děl od více něž stovky českých i zahraničních umělců. Vystavovaná díla jsou součástí sbírky nadace Tichy Ocean, jejíž ředitel, Čechošvýcar Roman Buxbaum, získává díla umělců výměnou za fotografie kyjovského rodáka Miroslava Tichého. Miroslav Tichý, který nestál o publicitu a veřejné uznání odmítal prodávat své fotografie, výměně za díla ostatních umělců se však nebránil. I díky tomuto osobnímu postoji se stal velice oblíbeným mezi umělci z celého světa.

Na ploše více jak 2000 m2 můžete spatřit díla umělců celosvětově známých, ale i těch, kteří si místo na poli současné umělecké scény teprve hledají. Mezi nejvýznamnější umělce patří například Richard Prince, Marc Quinn, Alex Katze, Thomas Ruff nebo Lawrence Weiner. České umělce zde zastupuje Zbyněk Baladrán, Jiří David, Jitka Hanzlová, Krištof Kintera, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Helena van der Kraan, Dominik Lang a Václav Stratil. Orientovat se na současné mezinárodní umělecké scéně pomůže návštěvníkům rozsáhlá odborná publikace s texty kurátora Zdenka Felixe a autorů – Bazona Brocka, Noemi Smolik, Cory Waschke a Romana Buxbauma, která zároveň slouží jako průvodce výstavou.

Prodloužením této unikátní výstavy dává Galerie GASK návštěvníkům šanci užít si výstavu v poklidném období prázdnin a spojit ji s výletem do Kutné Hory, která vybízí k návštěvě mnoho dalších zajímavých míst. Galerie je otevřena od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné na výstavu je stanoveno ve výši 220 Kč pro dospělého, za rodinnou vstupenku zaplatíte 300 Kč.
GASK – Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře Kultura

GASK – Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje je galerie moderního a současného umění, která sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje, v těsné blízkosti klenotu gotické architektury, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Další aktuality

Poznejte naše zubry: výlety Českem k největším přežvýkavcům Evropy

Zubr evropský je největší volně žijící přežvýkavec v Evropě, kterého lidé v 18. století téměř vyhubili a ve 20. století opět vyšlechtili z jedinců žijících v zajetí. U nás se zubři vyskytují pouze na několika málo místech a pocházejí většinou z chovů na východě Polska. Největším evropským sudokopytníkům se u nás ale daří, aktuálně jich v Česku žije přes 150. Kam se za nimi vydat vám poradí Kudy z nudy.
16. únor 2025 10:49
Příroda, Středočeský kraj

Muzeum Mladoboleslavska zve na novou expozici Hrad, krajina a lidé

Začátkem roku 2025 otevřelo Muzeum Mladoboleslavska stálou expozicí Hrad, krajina a lidé. Moderní  interaktivní expozice nabízí nejen historii Mladoboleslavského hradu, v němž se muzeum nachází, ale i informace o osobnostech a šlechtických rodech, které zde žily. Návštěvníci také uvidí život na hradě v různých obdobích jeho existence.
13. únor 2025 8:00
Kultura, Středočeský kraj

Beroun letos slaví 760 let od první písemné zmínky o městě

Letos slaví Beroun významné jubileum – připomíná si totiž 760 let od první písemné zmínky o městě. Nachází se v listině psané Přemyslem Otakarem II. Městu vévodí dvě věžové brány, na něž můžete vystoupat a rozhlédnout se po okolí. Výhled vám nabídne i prvorepubliková rozhledna na Městské hoře u medvědária. Sportovci rádi využívají cyklostezku podél Berounky anebo některý ze sportovních areálů jako je aquapark, skatepark a mnoho dalších. Každoročně se na náměstí konají Hrnčířské trhy, vždy na jaře a na podzim, které navazují na dlouholetou tradici. Co dalšího objevíte v Berouně a blízkém okolí vám prozradí Kudy z nudy.
13. únor 2025 6:00
Památky, Středočeský kraj

Česko mezi řádky: Štěchovický poklad a Zdeněk Jarchovský

Pověsit je málo, Špatně utajený zločin, Miluju tě k smrti anebo Důvěrná zpráva ze San Franciska: to je výběr nejznámějších knížek Zdeňka Jarchovského (* 1952). V roce 2018 ke kriminálním příběhům a detektivkám přibyl nový román. Název Štěchovická stěna jasně prozrazuje, kudy se tentokrát budeme s portálem Kudy z nudy a Radiožurnálem toulat Českem mezi řádky.
12. únor 2025 19:30
Zážitky, Středočeský kraj

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již šestnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
11. únor 2025 6:00
Památky, Středočeský kraj

Tip na výlet po celý rok: za renesancí na císařský a královský zámek Brandýs nad Labem

Císařský a královský zámek byl v minulosti oblíbeným loveckým sídlem habsburských panovníků. Významná renesanční památka s dochovanou sgrafitovou výzdobou je celoročně otevřena pro veřejnost. Zrestaurované sály a interiérová expozice podávají svědectví o pobytech všech císařů monarchie, kterým zámek patřil až do roku 1918. Mimo hlavní sezónu je zámek otevřen v sobotu a v neděli. Prohlídky se konají každou celou hodinu, v době od 10:00 do 16:00 hodin. A navíc – na zámku je možné zahrát si únikovou hru!
9. únor 2025 7:43
Zážitky, Středočeský kraj

Hrad Karlštejn je během února přístupný také v pátek

Hrad Karlštejn má v únoru, mimo víkendů, otevřeno také každý pátek. Hradní brána se otevírá návštěvníkům vždy od 10:00 do 15:00 hodin. Zájemci z řad turistů a milovníků památek mohou navštívit základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde se nacházely soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.
6. únor 2025 14:00
Památky, Středočeský kraj

Valentýn se blíží, oslavte ho ve středních Čechách

Cítíte romantiku ve vzduchu? To se blíží Valentýn – svátek zamilovaných. Ještě jste si nerezervovali valentýnský pobyt a přemýšlíte, jak svou lásku překvapit? Nechte se nalákat do středních Čechách a omrkněte, kde pro vás a vaši drahou polovičku mají nachystané speciální valentýnské anebo romantické balíčky. 
4. únor 2025 14:13
Životní styl, Středočeský kraj