Úvod > Aktuality > Grabštejn World Fest je nejmenší světový festival na světě plný alternativní hudby
Grabštejn World Fest je nejmenší světový festival na světě plný alternativní hudby
">
Zážitky

Grabštejn World Fest je nejmenší světový festival na světě plný alternativní hudby

  • Vydáno6. září 2014
Největší svátek alternativní hudby se již po dvanácté koná o víkendu na hradě Grabštejně u Hrádku nad Nisou. Grabštejn World Fest se snaží nabídnout vždy něco nového a ojedinělého. Kromě programu navazujícího na ten z minulého ročníku připravili organizátoři projekt Komnaty cizokrajin, jehož cílem je rozšíření povědomí o kulturách jiných národů a zvláštnostech cizích zemí. Od pátku do neděle vystoupí na několika pódiích hudebníci i nejrůznější performeři

Grabštejn World Fest 2014 – 12. ročník ojedinělého festivalu, který za svého působení představil nespočet známých tuzemských kapel i zajímavých objevů nezávislé hudební a world music scény.

Desítky představení současného divadla, pantomimy, scénického tance a performance a vybudoval nezaměnitelný rukopis dramaturgického a koncepčního pojetí, proběhne jako vždy na začátku podzimu v prostorách malebného hradu Grabštejna u česko-polsko-německých hranic.

V rámci projektu Komnaty cizokrajin se pro návštěvníky festivalu otevřou tři speciální komnaty, zasvěcené třem krajinám, které budou moci návštěvníci poznat všemi smysly. Pro pilotní počin v rámci tohoto projektu, který by organizátoři festivalu rádi následovali i v budoucnu, byly vybrány tyto krajiny :

KOMNATA IRSKA
Tradiční irskou hudbu měli pravidelní účastníci festivalu Worldfest možnost slyšet již několikrát, ovšem letos bude hudební zážitek okořeněn dalšími přísadami. Ti, kteří do této komnaty zavítají, budou mít možnost se dozvědět více o irských legendách a mytologických postavách, tradiční irské kuchyni a třeba i něco navíc… 

KOMNATA ZEMĚ NĚMECKÉ
Komnata země německé nesmí chybět už jen pro jeho strategickou polohu na hranici Trojzemí. Německé hudební skupiny vystupovaly na festivalu pravidelně, návštěvníci komnaty země německé se však seznámí především s německými pohádkami bratří Grimmů a vynálezem nad vynálezy – Guttenbergovým knihtiskem. Ti odvážní budou moci vystoupit na věž, kde se budou moci setkat s nejznámějšími německými pohádkáři a jako na vlásku poslat svou pohádku z věže, kde k ní bude moci někdo další vytvořit ilustraci... 

KOMNATA BALKÁNU 
Protože letošní ročník bude hostit hned několik muzikantů ze zemí Balkánu, seznámí se návštěvníci festivalu Worldfest opět nejen z hudbou těchto cizokrajin, ale budou se moci zapojit i do společné přípravy pokrmů z Bosny a Arménie za zpěvu krásných žen.

Cílem Projektu „Komnaty cizokrajin“ je především přiblížit se ještě více idejím nejmenšího světového festivalu na světě o navazování nových mezinárodních vztahů a posílit vazby mezi sousedními zeměmi i míru tolerance všech přítomných a pokusit se o hledání nových směrů k vyjádření toho, co přesahuje veškeré hranice a nezná překážek.

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl