Úvod > Aktuality > G – galerie města Olomouce zve na výstavu Miroslava Šnajdra
G – galerie mesta Olomouce
"> G – galerie mesta Olomouce "> Miroslav Šnajdr "> G – galerie mesta
Kultura

G – galerie města Olomouce zve na výstavu Miroslava Šnajdra

  • Vydáno14. listopadu 2013
G – galerie města Olomouce je jedinou reprezentativní výstavní síní na území města, která se zaměřuje na prezentaci tvorby umělců působících v Olomouci a regionu Střední Moravy. Jedním z těchto umělců je i Miroslav Šnajdr, jehož výstavu Neznámé obrazy a podobizny můžete navštívit do 28. listopadu.
Miroslav ŠnajdrG – galerie se nachází v prvním poschodí starého měšťanského domu U Bílé růže, na atraktivním a frekventovaném koridoru mezi Horním a Dolním náměstím. Již od roku 1966 sloužily prostory tohoto domu jako galerie. Od roku 1993 zde působí Unie výtvarných umělců Olomoucka. V letech 1998 – 2013 nesla výstavní síň jméno Galerie G.

V roce 2013 vznikla G – galerie města Olomouce. Výstavní prostory bude Unie výtvarných umělců Olomoucka užívat dalších 14 let. Galerie je jedinou reprezentativní výstavní síní na území města, která systematicky prezentuje tvorbu umělců působících v Olomouci a regionu Střední Moravy. Na základě úzké spolupráce s městem jsou v prostorách galerie prezentovány rovněž výstavy umělců partnerských měst.

Unie výtvarných umělců Olomoucka je občanské sdružení, jehož cílem je rozvoj aktivit v oblasti profesionálního výtvarného umění. Unie sdružuje výtvarné umělce, teoretiky a architekty především z oblasti Střední Moravy. V současné době má kolem 80 členů. Jedním z nich je také olomoucký malíř, kreslíř a příležitostný grafik Miroslav Šnajdr. Jeho výstava Neznámé obrazy a podobizny, která zachycuje především portréty členů jeho rodiny, ale i známých osobností, bude otevřena do 28. listopadu.
G – galerie města Olomouce

G – galerie města Olomouce

Historický dům U Bílé růže na Dolním náměstí v Olomouci hostí G – galerii města Olomouce. Galerie je jedinou reprezentativní výstavní síní na území města, která systematicky prezentuje tvorbu umělců působících v Olomouci a regionu Střední Moravy.