Úvod > Aktuality > Fürstenberská zahrada otevírá pro veřejnost

Fürstenberská zahrada otevírá pro veřejnost

  • Vydáno29. května 2009
Fürstenberská zahrada je nejvýchodnější a největší ze souboru palácových terasových zahrad pod Pražským hradem. Rozkládá se na ploše 1,55 hektaru, její šíře je 130 metrů a celková výška 10 teras od rovinné části zahrady činí 35 metrů. Délka těchto teras měří téměř jeden kilometr. Z hlediska historického se Fürstenberská zahrada řadí k ojedinělým ukázkám zahradní architektury nejen v rámci České republiky, ale i Evropy. Po rekonstrukci se otevírá veřejnosti Fürstenberská zahrada 1. června.
Zahradníci zde vysázeli přes 3500 květin, 8500 dřevin a 2200 růží. Obnoveny byly dvě oranžérie ve střední části zahrady, v horní části bude návštěvníkům k dispozici pavilonek s občerstvením a sociálním zázemím. Večerní prohlídky umožní nově instalované osvětlení. Hlavní vstup do zahrady bude ze starých zámeckých schodů, kde byl i původně.


Více informací:

Velká Fürstenberská zahrada v Praze

Po rekonstrukci je nově otevřena Velká Fürstenberská zahrada pod Pražským hradem. Na ploše 1,5 ha je možné si projít jejích deset teras a kochat se pohledem nejen na Malou Stranu, ale i celou Prahu. Zahrada je součástí Palácových zahrad a sousedí přímo s Malou Fürstenberskou zahradou a Polskou ambasádou.