Úvod > Aktuality > Fresh Film Fest právě startuje!
V prubehu festivalu Fresh Film se predstaví na 150 filmu z celého sveta
"> V prubehu festivalu Fresh Film se predstaví na 150 filmu z celého sveta "> Letošním tématem festivalu je fanatismus v ruzných úhlech a pohledech "> Soucástí festivalu je také bohatý doprovodný program
Kultura

Fresh Film Fest právě startuje!

  • Vydáno28. srpna 2013
Fresh Film Fest, který můžete navštívit od středy 28. srpna do neděle 1. září je mezinárodní soutěžní filmový festival, zaměřující se především na studentskou a debutovou tvorbu. V pěti dnech představuje festival širokou přehlídku současné školní a debutové filmové produkce a hostí řadu profesionálních produktů a vzdělávacích programů.
Fresh film festV průběhu festivalu Fresh Film se představí na 150 filmů z celého světa, na 50 z nich v oficiálních soutěžních festivalových sekcích. Soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplňují zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy a řada distribučních premiér a jedinečných uvedení snímků renomovaných autorů.

Letošním tématem festivalu je fanatismus v různých úhlech a pohledech. Fanatismus jako životní styl, přesvědčení, diagnóza, jako jediná možná cesta. Téma spojené s hlavními postavami, jejich motivacemi, provázané se samotným tvůrcem a jeho přístupem k látce. Uvidíte současné dokumenty, hrané a archivní filmy i studentské kraťasy. Například ve Studiu Béla v Maďarském kulturním institutu se 31. srpna bude promítat film Černé zrcadlo 2, Bio Ponrepo uvede ve stejný den fim Apokalypsa a 1. září máte ve Studiu Béla možnost zhlédnout Kult hákového kříže.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program – v pátek se můžete těšit na projekci dokumentárního filmu The Secret Disco Revolution, následovat bude stylová kostýmní diskotéka a přednáška na téma fenoménu disko. V sobotu se budou promítat videoklipy jednoho z porotců, dánského režiséra Martina de Thuraha, dále zahrají DJ´s Radia 1 a v neděli se koná závěrečná párty s DJ Robot & Radimo.

Festival se koná ve dnech od 28. srpna do 1. září. Pokladny v kinech budou otevřeny hodinu před začátkem první projekce do začátku poslední. Vstupenky je možné zakoupit na konkrétní představení pouze v pokladnách daného kinosálu.
Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.