Úvod > Aktuality > Fotografie krás podmořského světa na Staroměstské radnici pomohou nevidomým
Fotografie krás podmořského světa na Staroměstské radnici pomohou nevidomým
"> ">
Kultura

Fotografie krás podmořského světa na Staroměstské radnici pomohou nevidomým

  • Vydáno31. ledna 2016
Přední čeští i zahraniční fotografující potápěči se rozhodli podpořit sbírku Světluška, která pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým handicapem. Výstava Podmořský svět nabídne od 4. února do 5. března na Staroměstské radnici v Praze k obdivu i ke koupi téměř dvě stě barevných velkoformátových fotografií.

Návštěvníci Podmořského světa se mohou těšit na dokonale zpracované velkoformátové fotografie na plátně zobrazující nejen žraloky a velké mořské tvory, ale i mikrosvět neuvěřitelných barev skrytých pod mořskou hladinou. Každá fotografie je doplněna vysvětlujícím textem z dílny předního znalce biodiverzity oceánu – Mgr. Martiny Karáskové.

Zajímavostí výstavy je speciální sekce pro děti v 1. patře výstavních prostor Staroměstské radnice, kde jsou menší formáty umístěny ve výšce dětských očí.

Podmořský svět je výstavou charitativní, jednotlivé fotografické obrazy budou na konci výstavy prodány nejvyšší aukční nabídce a veškerý výtěžek věnován sbírkovému projektu Světluška Nadačního fondu Českého Rozhlasu. Expozice představí snímky dvanácti autorů, kteří se tak nechtějí svými nejlepšími fotoúlovky jen chlubit, ale věnují je prospěšné věci. Od každé fotografie navíc vznikne jen jeden výtisk.

Všichni proto mají jedinečnou příležitost pořídit si unikátní originál a přitom udělat radost prostřednictvím Světlušky těm, kteří si nikdy krásu těchto fotek ze světa pod hladinou moří a oceánů nemohou vychutnat," vysvětlil Pavel Dupal, pořadatel akce a jeden z vystavujících fotografů.

Brány do Podmořského světa budou otevřeny 4. února – 5. března na Staroměstské radnici v Praze denně od 10-18 hodin.
Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.