Úvod > Aktuality > Fotografie cestovatelky Petry Roberts přibližují krásy zemí třetího světa
Fotografie cestovatelky Petry Roberts približují krásy zemí tretího sveta
"> Fotografie cestovatelky Petry Roberts približují krásy zemí tretího sveta "> Vystavené fotografie vznikly behem cest Petry Roberts po Venezuele, Kolumbii, Ekvádoru, Peru, Argentine, Maroku, Indii, Nepálu a Tibetu "> Fotografie dovolují nahlédnout do životu
Kultura

Fotografie cestovatelky Petry Roberts přibližují krásy zemí třetího světa

  • Vydáno7. února 2015
Liberecké Centrum Babylon zve všechny příznivce výtvarného umění na fotografickou výstavu Barvy a tváře světa cestovatelky Petry Roberts. Fascinující fotografie zemí třetího světa budou k vidění v Obchodním městečku Centra Babylon do neděle 12. dubna. Vstup na výstavu je pro veřejnost zdarma.
Barvy a tváře světaCo člověka nejvíce zaujme, když cestuje po zemích třetího světa, jsou rozdílné tváře a oblečení lidí. I když lidé nejsou zdaleka nejčastějším objektem fotografií české fotografky, vybrala si pro tuto výstavu právě portréty lidí. Jejich výrazy jsou nejen zcela fascinující, dovolují nahlédnout do jejich životů a emocí, které prožívají ve svém dalekém světě.

Vystavené fotografie vznikly během cest Petry Roberts po Venezuele, Kolumbii, Ekvádoru, Peru, Argentině, Maroku, Indii, Nepálu a Tibetu, které navštívila v letech 2004-2008. Poprvé byla expozice Barvy a tváře světa zpřístupněna návštěvníkům v únoru 2009 a od té doby putovala po řadě míst Prahy i celé České republiky.

Petra Roberts se narodila v Praze 1973. Prostřednictvím fotografií zachycuje především své cesty. Svou první samostatnou cestu uskutečnila ve 24 letech na Bajkal, dálný východ Ruska a do Mongolska. Od té doby se cestování třetím světem stalo její vášní. Přestože se nezaměřuje pouze na fotografování lidí, tvoří portréty podstatnou část její fotografické kolekce.

Další aktuality