Úvod > Aktuality > For Bikes 2019 – jarní svátek cyklistiky v Praze právě začíná
For Bikes 2019 – jarní svátek cyklistiky v Praze právě začíná
"> "> "> Letošní cyklistickou sezonu už po ctvrté odstartuje jarní veletrh For Bikes "> Veletrh For Bikes 2013 letos prinese ješte komplexnejší nabídku cykloprumyslu a nové trendy pro jízdu na kole "> Samozrejmostí bude i testování kol
Letní sporty

For Bikes 2019 – jarní svátek cyklistiky v Praze právě začíná

  • Vydáno29. března 2019
Tři dny od 29. do 31. března budou na letňanském výstavišti v Praze patřit cyklistice a aktivnímu trávení volného času. Brány největšího cyklistického veletrhu ve střední Evropě se letos otevřou již podesáté! Jubilejní ročník českého cyklistického veletrhu chystá pro návštěvníky novinky a trendy z oboru od slavných tuzemských i zahraničních značek, ale také představí dvacítku elektropohonů. Sportovní legend Jaromír Jágr představí limitovanou edici elektrokola nesoucího jeho jméno.
For Bikes 2013 – jarní svátek cyklistiky v Praze se blížíNejvětší český veletrh cyklistiky For Bikes zaplní v areálu PVA Expo Praha plochu přes 15 000 m2 v pěti halách výstaviště. Představí tisícovky kol a cyklistických doplňků, a plánuje také bohatý doprovodný program. Ke svému jubilejnímu ročníku představí v letňanských halách prestižní značky z Česka i zahraničí.

Milovníci a znalci cyklistického oboru si jistě nenechají ujít nabídku novinek od značek Scott, Cannondale, Trek, Bianchi, Isaac, Colnago, Kross, Haibike, Giant nebo Cube. Chybět nebude ani plajáda tuzemských brandů. V Letňanech se představí například Apache, Author, Crussis, Kellys, Rock Machine.

ElektrokoloPro návštěvníky, kteří uvažují o koupi elektrokola pro každého člena rodiny, bude k dispozici také řada testovacích strojů. Ty si budou moci vyzkoušet na připravených venkovních i vnitřních drahách vareálu výstaviště. Vrámci veletrhu bude vybudována celá Bafang E-Hala s více než dvaceti druhy elektropohonů. Premiérou na veletrhu For Bikes bude v jeho desátém ročníku také možnost pro návštěvníky vyzkoušet si, jak fungují sdílená elektrokola Freebike.

Vstupné na veletrh stojí na místě 200 Kč, v předprodeji 165 korun. V pátek a sobotu se brány veletrhu otevřou od 10:00 do 18:00 hodin, v neděli můžete přijít od 10:00 do 16:00 hodin.
 

Vzácní hosté i atraktivní soutěže

Crussis JágrVeletrhu se zúčastní řada osobností v čele s ambasadorem akce, paralympionikem Jiřím Ježkem. Na veletrhu se objeví také Kateřina Neumannová nebo Karla Štěpánová.

Na sobotu 30. března se chystá slavností událost: Sportovní legenda, tvář značky Crussis, Jaromír Jágr v Letňanech představí limitovanou edici elektrokola nesoucího jeho jméno. Stroj Crussis Jágr 68 bude slavnostně odhalen ve 14 hodin na Crussis stánku v Hale 4. Významného okamžiku představení této limitované edice se osobně zúčastní také Jarda Jágr, dlouho očekávanou premiéru bude moderovat Ondřej Novotný.

CyklistikaV rámci oslav budou návštěvníci vyhrávat. Připraveny jsou mimo jiné dvě hlavní ceny, které si výherci odnesou z letňanského výstaviště domů. Pro tuto příležitost si společnost Universe Agency připravila celoodpružené horské kolo Author A-Ray 29 a elektrokolo Author Engine 29 v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Milovníci cestování mohou vyhrát zájezd od CK Adventura do Provence v hodnotě 30.000 korun. V rámci doprovodného programu nebudou chybět cyklistické závody pro profesionály i širokou veřejnost, ukázky cyklistických dovedností nebo testovací dráhy pro děti.

Vrámci veletrhu For Bikes proběhne také Family Day v neděli 31. března, kdy bude možné vyzkoušet si dětské testovací dráhy, pumptrack, dopravní hřiště, pestrou nabídku trenažerů a simulátorů, ale také se například dozvědět něco o základech první pomoci.