Úvod > Aktuality > Foodparade nadchne všechny milovníky dobrého jídla
Foodparade nadchne všechny milovníky dobrého jídla
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Foodparade nadchne všechny milovníky dobrého jídla

  • Vydáno28. srpna 2018
V zahradách zámku Troja se o tomto víkendu uskuteční již osmý ročník Foodparade, festivalu jídla a pití. Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Přijďte to s oslavit festivalem ve dnech 1. a 2. září 2018. Akce je spojena s bohatým doprovodným programem a vše se nese v duchu uvolněné atmosféry.
Foodparade TrojaNa festivalu Foodparade v Troji na začátku babího léta ochutnáte degustační menu nejlepších pražských restaurací, dále se můžete těšit na vynikající vína, lahodnou kávu, výborné pivo, exotické koktejly a delikatesy z celého světa.

Rozložte si se svými přáteli nebo rodinou piknikovou deku na trávníku uprostřed zahrad, dejte si vychlazenou skleničku něčeho dobrého a začněte prozkoumávat. Po celý den můžete ochutnávat menu skvělých restaurací, účastnit se zábavných workshopů a cooking show, naučit se grilovat v gril & bbq zóně a mnoho dalšího. V programu nechybí například soutěž v pojídání chilli nebo v otevírání ústřic. I v letošním roce ochutnáte degustační menu od skvělých restaurací. Představí se velké restaurace, menší bistra i některé zajímavé pop-up projekty. A co vaše děti? O těch nebudete celý den vědět, protože na festival přijede autobus Hamleys.

FoodparadeJak jsme již prozradili, děti zabaví například méďa z hračkářství Hamleys nebo medvědí stezka od Hariba! Na festivalu Foodparade je vše servírované ve skle a porcelánu, je také připraveno velké množství sezení a piknikových zón s lehátky, kde je možné si zapůjčit deky na piknikování.

Otevírací doba v sobotu je od 10:00 do 21:00 a v neděli od 10:00 do 20:00 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma, dospělí zaplatí 300 Kč.
Zahradní bludiště na zámku Troja

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zámek v Troji obklopuje rozsáhlá terasovitá zámecká zahrada italského typu s četnými fontánami, terakotovými vázami, bustami apod. Celou východní část zámeckého parku zabírá štěpnice s centrálně umístěným labyrintem. Ten je vytvořen z habrových keřů a vodních překážek – příkopů.

Vinice Salabka v Praze Tróji

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.

Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.