Úvod > Aktuality > Food Truck Show si užijete v sobotu na Smíchově
Food Truck Show si užijete v sobotu na Smíchově
">
Gurmánská turistika

Food Truck Show si užijete v sobotu na Smíchově

  • Vydáno12. října 2018
Největší představení food trucků z celé Evropy, unikátní setkání občerstvovacích restaurací na čtyřech kolech, se v ČR se uskuteční v sobotu 13. října v Praze na Smíchovské náplavce.
Truck v akciJedním z prvních historických food trucků byl vůz v pojetí prodavače jídla Waltera Scotta z roku 1872. Scott vyřízl okénka v malém krytém voze, zaparkoval před kanceláří novin na Providence Rhode Island a prodával novinářům a tiskařům sendviče, koláče a kávu. Vznikl tak nový směr ve stravování, který využívali především dělníci na stavbách, či úředníci v kancelářích.

V posledních letech se tento trend pojízdných občerstvení, který by doposud převážně výsadou USA pomalu stěhuje do Evropy. Mezi největší evropské food truckové komunity patří Italové, Francouzi a překvapivě také Poláci. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit nejen na speciality jednotlivých food trucků, které často souvisí se zemí či regionem jejich původu, ale také na výtvarnou stránku a
uměleckou kreativitu s jakou se tyto automobily zdobeny a přestavovány.

TruckFood truck show největší přehlídka v ČR, láká nejen pestrou nabídkou jídel a nápojů, ale také nápaditým designem vozidel a vozítek sloužící jako pojízdné restaurace, kavárny a bary. Letos se vám představí food trucky z Belgie, Polska, Maďarska nebo Slovenska.O doprovodný program se postarají buskeři, nebo tvůrci graffiti.

Trucky najdete v sobotu na Smíchovské náplavce od 10 do 19 hodin, vstupné je 50 korun.
Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka je místo na levém břehu Vltavy, které je dějištěm nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Nachází se nedaleko ulice Hořejší nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem. Po celý rok zde probíhají společenské a sportovní události.