Úvod > Aktuality > Folklorní festival Strážnice bude letos on-line
Zdroj foto: NULK
"> Zdroj foto: NULK "> Zdroj foto: NULK "> "> "> Zdroj foto: NULK "> Zdroj foto: MFF Strážnice "> Zdroj foto: MFF Strážnice
Kultura

Folklorní festival Strážnice bude letos on-line

  • Vydáno23. června 2021
Současná covidová situace není pro pořádání kulturních akcí většího rozsahu bohužel stále ještě příznivá, a z toho důvodu jsou pořadatelé nuceni letošní ročník festivalu uspořádat opět v nestandardní podobě, on-line, bez účasti diváků a návštěvníků. Ti se budou moci dívat na pořady ze Strážnice na webu MFF, Facebooku a iFolkloru. Dále je do vysílání zapojena Šeská televize (Art), TV Noe, Český rozhlas a Radio Proglas.
Festival StrážniceFestival se bude konat po tři dny, od pátku 25. do neděle 27. června 2021. Pro festivalový víkend budou k odvysílání připraveny 4 pořady, které budou předtočeny a následně prezentovány prostřednictvím vysílání TV Noe, ČT art, rozhlasových médií ČRo, Radio Proglas a internetových platforem (web MFF, Facebook, iFolklor).

Prostřednictvím pátečního programu by pořadatelé chtěli připomenout divákům atmosféru Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice a Dětská Strážnice, který se z důvodu pandemické krize nekoná již druhým rokem. Cílem programu je upozornit na nejdůležitější momenty festivalu, připomenout tradiční programy a představit bohaté kulturní dědictví regionů Čech, Moravy a Slezska. V programu vystoupí soubory, sbory, muziky, sólisté i osobnosti, jež jsou se “Strážnicí” neodmyslitelně spjaty.


Nejlepší tanečník verbuňku i soutěžní kvízy

verbuňkSobota bude ve znamení finále Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, finále bude předcházet předkolo soutěže ve verbuňku. V pořadu rovněž zazní důležité informace o verbuňku týkající se zápisu na seznam UNESCO, komentář experta či ukázka generačního předávání tance. Večer odvysílá TV Noe pořad propojující archivní materiály s živými ukázkami tance bude doplněn o zajímavé rozhovory a vzpomínky na osobnost Zdenky Jelínkové.

Nedělní pořady budou interaktivní se zapojením diváků, kteří se mohou těšit na soutěžní kvízy, cimbálovou muziku nebo lužické písně. Streamové vysílání bude probíhat na platformě iFolklor.
Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2022

23.6.
26.6.
Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2022

Srdečně zveme na nejstarší a největší folklorní festival v Evropě.

Skanzen Strážnice – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Skanzen Strážnice – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Navštivte místo, kde historie ožívá a povětří léčí. Vraťte se do časů chaloupek s doškovými střechami, řemeslných dílen, klidu a harmonie.

Do Strážnice nejen za akcemi

Do Strážnice nejen za akcemi

Strážnice na jihovýchodní Moravě je známá jako kulturní město, kde se tradičně koná vyhlášený folklórní festival a řada významných kulturních akcí. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou se středověkým opevněním a řadou památek.

Další aktuality