Úvod > Aktuality > Florbalové velmoci míří do Prahy na turnaj Floorball Czech Open 2019
Letní sporty

Florbalové velmoci míří do Prahy na turnaj Floorball Czech Open 2019

  • Vydáno7. srpna 2019
Největší florbalový turnaj pro dospělé bude opět rekordní! V Praze se od 8. do 11. 8. 2019 se představí nejlepší švédské týmy a reprezentační výběry. Velký zájem bude jako vždy o elitní část soutěže, které se zúčastní týmy čtyř zemí patřící mezi florbalovou špičku: Švédko, Finsko, Švýcarsko a poslední florbalová velmoc, kterou je pochopitelně Česká republika.
FlorballPraha se v polovině srpna stává hlavním městem světového florbalu. Elitní i amatérské týmy z celého světa poměří své síly mezi 8. a 11. srpnem v rámci turnaje Floorball Czech Open 2019, který je vůbec největším šampionátem v tomto zatím pořád mladém sportu na světě.

Ani letos nebude v elitní mužské kategorii nouze o týmy z absolutní světové špičky – švédský Falun se kterým přijedou hvězdní hráči, jako je Emil Johansson, Alexander Galante Carlström či Rasmus Enström. Dalším hvězdným týmem na florbalovém nebi je švédský Pixbo Wallenstam či Höllvikens. Nebude chybět ani švýcarský Chur nebo Lotyši Lekrings.

České ženy z elite týmů Czech Republic WU19 a Fat Pipe florbal Chodov se utkají s týmy RIG Umeå IBF a IBK Göteborg ze Švédska, děvčata z Tatranu a Bohemians vyzvou sokyně finského týmu Eräviikingit a švédského IBF Falun. Zápasů se také zůčastní týmy Kloten Dietlikon Jets a Piranha Chur ze Švýcarska.

V Open kategoriích pak uvidíte sportovce z různých koutů Evropy: Německa, Slovenska, Norska, Slovinska, Švédska, Maďarska i Ukrajiny. A samozřejmě nebudou chybět čeští hráči!
 
Floorball Czech Open 2019 startuje 8. 8. 2019 v 8:00 hodin a odehraje se během čtyř dní ve 20 pražských halách. Vrcholem turnaje bude finálový den – neděle 11. 8 – kdy se potkají nejlepší týmy všech šesti kategorii. Finálový program začíná v 9:00 hodin v hale Sparta Podvinný Mlýn, Kovanecká 23, Praha 9, kde na diváky čekají nezapomenutelné okamžiky špičkového florbalu. Vstupné stojí 200 Kč.
Hammer Strength Fitness v Praze 9

Hammer Strength Fitness v Praze 9

Nebojte se přijít – náš vyškolený personál poradí každému, jak správně začít a dosáhnout svého cíle. Naše moderní fitness tvoří unikátní posilovací stroje značky Hammer Strength a Life fitness, které využívají ergonomické výhody sbíhavých a rozbíhavých pohybů.

Další aktuality

Česká národní banka vydává pamětní minci ke 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Bedřicha Smetanu nově připomíná pamětní stříbrná mince. Ke 200. výročí narozenin světově proslulého českého hudebního skladatele ji vydala Česká národní banka (ČNB). Jde o druhou letošní pamětní minci v dvousetkorunové nominální hodnotě.
Praha | Kultura

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná do 23. 3. 2024!
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda