Úvod > Aktuality > Finále Světového poháru ve freestyle snowboardingu se pojede ve Špindlu
Finále Světového poháru ve freestyle snowboardingu se pojede ve Špindlu
">
Zimní sporty

Finále Světového poháru ve freestyle snowboardingu se pojede ve Špindlu

  • Vydáno16. března 2017
Největší snowboardový závod u nás se třetím rokem zařadil do světového poháru FIS ve slopestylu a slibuje tak jednu z nejlepších snowboardových akcí se skvělou atmosférou. Letos se ve Špindlerově Mlýně pojede již 10. jubilejní ročník. Tréninky začnou už 19. března, finálový závod pak startuje v sobotu 25. března 2017 a uvidíte na něm světovou snowboardovou elitu.
SnowjamAudi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu v roce 2017, se uskuteční v sobotu 25. března ve Skiareálu Špindlerův MlýnKrkonoších. Domácí diváci tak po roční pauze opět uvidí na vlastní oči nejen souboj o vítězství v samotném závodě, ale i o vítězství v celém seriálu Světového poháru a dekorování vítězů křišťálovými glóby. Dle mezinárodních standardů se tohoto podniku zúčastní 60 mužů a 30 žen ze všech národních týmu.

Program Audi Snowjamu začíná v pondělí 19. března příjezdy prvních jezdců, kteří budou mít již od úterý možnost trénovat na páteční kvalifikaci a sobotní závod. Ve startovním poli se objeví i naše Šárka Pančochová, vítězka Světového Poháru 2014 a miláček domácího publika. Letošní ročník je jubilejní desátý a na horách panují skvělé sněhové podmínky. Navíc Snowjam navazuje na Mistrovství světa ve Španělsku, takže všichni nejlepší jezdci budou v Evropě a dorazí kvůli kvalifikaci na olympiádu i k nám do Špindlu.


Spousta skvělé zábavy a muziky ve Svatém Petru

SnowjamDoprovodný program se bude odehrávat přímo v srdci skiareálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr, kde na venkovním podiu a v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních návštěvníci zažijí skvělou show. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu Rocku, Hip Hopu, Reggae a taneční hudby. Hlavním tahounem bude jistě páteční vystoupení britského MC a producenta Deadly Hunta, či sobotní koncert česko-americké hudební skupiny N.O.H.A. hrající drum and bass a world music.

První Snowjam se jel v roce 2006Peci pod Sněžkou jako vůbec první závod světové serie World Snowboard Tour ve Střední a Východní Evropě. V roce 2009 se závod přesunul do největšího domácího resortu Špindlerův Mlýn a o čtyři roky později se stal v rámci Světového poháru FIS kvalifikačním závodem na ZOH. V letošním roce bude opět finálový závod v sobotu, kdy proběhne také divácky atraktivní exhibice v disciplíně Big Air – Snickers Best Trick. Páteční kvalifikaci i sobotní semifinále a finále bude přenášet v přímém přenosu kanál ČT4 Sport. Vstup na akci je zdarma.
Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.