Úvod > Aktuality > Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma svatba

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma svatba

Vydáno 11. října 2018 Zážitky
Film Sokolov se letos opět navrací do prostor Městského domu kultury Sokolov na náměstí Budovatelů blízko historického centra města. Každý rok festival zastřešuje jedno ústřední téma, v letošním roce jím bude Svatba. Rozmanitý program nabídne od 12. do 14. 10. 2018 celovečerní, krátké i dokumentární snímky z celého světa, zajímavý seminář i výlet do okolí Sokolova. Dveře MDK i festivalu jsou otevřeny každému, vstup na všechny součásti programu je zdarma.

Film v SokolověKaždý ročník festivalu Film Sokolov je zastřešen jednotícím tématem propojující jak dramaturgický výběr filmů, doprovodný program, ale třeba i grafiku a filmovou znělku. Tématem pro rok 2018 je Svatba.

Svatba, sňatek, spojení, které některým vydrží celý život, některým pár hodin. Akt, jenž je pomyslným vrcholem milostného vztahu, pečlivě promyšleným kalkulem nebo jen výsledkem impulzivního rozhodnutí. Láska, intriky, vášeň. Ale také snoubení žánrů a forem, oddání se vlastním touhám, nové začátky i zaběhnuté rituály. Nic z toho určitě nebude na letošním Sokolově chybět. Organizátoři festivalu vám zaručují, že s vámi v dobrém i ve zlém stráví nezapomenutelný filmový víkend. Řekněte jim své "ano" a staňte se součástí jednoho z nejposvátnějších obřadů naší civilizace.
 

A na co se letos můžete těšit?

Svatba upírůMezi výrazné festivalové snímky patří páteční odpolední projekce filmu Nesvatbov (17:00). Ten vás zavede do zapadlé slovenské vesnice Zemplínské Hámre, kterou je třeba uchránit před vymřením. Jedná se o situační dokument o tom, jak děti převzaly pohodlnost rodičů a posunuly ji na další úroveň.

Večerní promítání filmu Svatba (20:00) přenese diváky pro změnu do Polska, kde se právě jedna svatba chystá. Hlavní postavou polského filmu Svatba není podle očekávání nevěsta nebo ženich, ale otec Wiesek, který za svatbu své dcery draze zaplatil.

Od 22:30 přijde čas na Svatbu upírů, hororovou parodii s příchutí česneku, který v hlavních rolích ukusují Rudolf Hrušínský nejml. a Iveta Bartošová.

Grab and RunV sobotu se můžete těšit na další příliv dobrých filmů. Hned v neděli čeká nejen děti Oslí kůže (10:00), muzikálově rozverná adaptace klasické pohádky z Francie o přenádherné mladé princezně, která je donucena v převleku do oslí kůže utéci před zaslepeným poblouzněním svého otce, jenž by i slunce z nebe strhl, proto aby ji získal za svou novou královnu. Odpoledne pak bude pokračovat dokumentárním snímkem Hon na nevěstu (14:45) o stále živé kyrgyzské tradici, podle níž každé dobré manželství začíná slzami.

Film Deer hunterZ večerního programu se můžete těšit například na Lovce jelenů (20:00), epické tří-aktové drama o psychickém a morálním zmrzačení trojice vojáků z vietnamské války. Jiným šálkem kávy bude film Rozlučka ve Vegas II. s Dj Deleuze v Amnézii (23:00) - podobný večer asi netřeba sáhodlouze představovat. Jeho základními pilíři jsou pohodlné boty, dostatečný finanční obnos v peněžence a kuráž. Zábrany i stud nechte doma!

Z nedělního programu bychom rádi upozornili na tradiční výlet po okolí Sokolova s panem Vladimírem Bružeňákem.

Další aktuality