Úvod > Aktuality > Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady

Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady

Vydáno 30. srpna 2019 Kultura
Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se letos koná už počtvrté. Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě věnován všem fanouškům filmové hudby. Mezinárodní festival, který odstartoval ve čtvrtek 28. srpna a potrvá do neděle 1. září 2019, přinese program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na dny plné audiovizuálního programu a multimediálního obsahu.
SoundtrackLetošní ročník festivalu Soundtrack přinese Formanův osmi Oscary oceněný film Amadeus na velkoformátové LED projekci a místo studiově nahrané filmové hudby živý orchestr a sbor. Unikátní představení Amadeus Live, které během své premiéry před necelými třemi lety vyprodalo dvakrát prestižní Royal Albert Hall v Londýně a o měsíc později dvakrát Kongresové centrum v Praze, bude mít českou festivalovou premiéru v sobotu 31. 8. Právě s tímto městem je spojen i život režiséra Miloše Formana, který zde studoval výběrovou internátní školu pro válečné sirotky.

soundtrack poděbradyPoslední festivalový den, neděli 1. 9. 2019, čeká návštěvníky světová rocková muzikálová senzace s největšími hity skupiny Queen v podání předních českých muzikálových a rockových zpěváků. Posluchači v Poděbradech budou první v Česku, kteří uslyší českou verzi We Will Rock You s legendárními hity jako Radio GA-GA, I Want to Break Free, We Will Rock You, Under Pressure, I Want It All, Who Wants To Live Forever, Another Bites The Dust, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody nebo Somebody To Love v českých verzích za doprovodu sedmičlenné profesionální kapely. We Will Rock You dosud vidělo ve 28 zemí více než 20 miliónů diváků.
Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Poděbradský ostrov - znovuobjevené výletní místo

Poděbradský ostrov - znovuobjevené výletní místo

Po více než 40 letech zpřístupnily Poděbrady ostrov na Labi mezi zdymadlem a vodní elektrárnou, který se nachází pod zámkem v centru města. Ostrov dříve býval místem promenád a cílem procházek lázeňských hostů.