Úvod > Aktuality > Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady
Kultura

Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady

  • Vydáno26. srpna 2022
Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se letos koná už posedmé. Poslední prázdninový víkend je v lázeňském městě věnován všem fanouškům filmové hudby. Mezinárodní festival, který odstartoval ve čtvrtek 25. srpna potrvá do neděle 28. srpna 2022 a přinese program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Koná se pod širým nebem – hlavní program pod poděbradským zámkem, doprovodný program pak v Centrálním lázeňském parku a na Jiřího náměstí.
SoundtrackLetošní ročník festivalu Soundtrack se koná od 25. až 28. 8. 2022 v Poděbradech. Páteční večerní program nabídne Nejen filmové písně, nejen na přání… Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián, to je hudební setkání, při kterém se může stát cokoliv! Pánové z Tros Discotequos hrají národní písně či hity ze zahraničí a užívají si hudbu v netradiční formě. Provedení písní se odvíjí od atmosféry večera, nálady publika, souznění s kapelou a v neposlední řadě přání diváků. Repertoár žánrů a písní je neomezený – od populárních songů až po operní árie. Na show Tros Discotequos naváže afterparty legendy klubové scény DJ Akvamena.

soundtrack poděbradySobota 27. 8. bude patřit oblíbeným českým zpěvákům a hercům. Těšit se můžete například na Pokáče, Th!s, Terne Čhave a povídání s Janem Budařem nebo Vojtou Dykem. Hlavní festivalový program pak vyvrcholí českou premiérou Skyfall in Concert. Daniel Craig jako James Bond na velkém plátně s živě provedenou hudbou hudebního skladatele Thomase Newmana v podání Filharmonie Hradec Králové. Orchestr povede oscarový dirigent Ernst van Tiel, který se vrací do Poděbrad po třech letech od uvedení představení Amadeus, kde měl svou premiéru před domácím publikem.

O slavnostní zakončení festivalu se v neděli 28. 8. v 15:00 postará nejen filmový svět Kryštofa Marka: Night is Waiting. Držitel Českého lva za spoluautorství hudby k filmu Masaryk Kryštof Marek představí své ikonické melodie v neděli odpoledne v Centrálním lázeňském parku. Zazní hudba ze zmiňovaného filmu Masaryk, z divadelního představení Vánoční koleda a další. Závěrečný koncert bude pro všechny návštěvníky festivalu zdarma.
 

To nej z doprpvodného programu

soundtrack poděbradyV rámci doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, filmové projekce, debaty, výstavy, program pro děti a tančírnu. Kinobus má přes den na programu koncerty a večer filmové projekce. V pátek film poděbradské rodačky Alice Nellis Revival a dokument životního příběhu Vladimíra Mišíka Nechte zpívat Mišíka. V sobotu filmy Muzzikanti a dokument Olgy Malířové Špátové Karel.

Sobotní noc nabídne mega projekci na zdi poděbradského zámku. Americký film Uncharted, inspirovaný celosvětově známou a fanoušky milovanou videoherní sérií Uncharted, která je jednou z vlajkových lodí značky PlayStation. V hlavních rolích hrají Tom Holland, Mark Wahlberg a Antonio Banderas.

Vizuální zážitek přinesou hned tři výstavy. Výstava fotografií Adolfa Ziky – Charisma v Dřevěné pergole Centrálního lázeňského parku, Ivana Štenclová s výstavou Casting v Galerii Ludvíka Kuby a výstava Kurta Gebauera s názvem KG81VG18 v Galerii G18.
Památník krále Jiřího z Poděbrad na Zámku Poděbrady

Památník krále Jiřího z Poděbrad na Zámku Poděbrady

Památník krále Jiřího z Poděbrad byl znovuotevřen po náročné rekonstrukci. Prezentovány jsou tu nově dějinné události související s českým králem Jiřím z Poděbrad, jeho mírovými snahami a životem ve středověku na Poděbradsku.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2023

24.8.
27.8.
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2023

Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě Poděbrady patřit především všem fanouškům filmové a hudební tvorby .Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Poděbradský ostrov – znovuobjevené výletní místo

Poděbradský ostrov – znovuobjevené výletní místo

Po více než 40 letech zpřístupnily Poděbrady ostrov na Labi mezi zdymadlem a vodní elektrárnou, který se nachází pod zámkem v centru města. Ostrov dříve býval místem promenád a cílem procházek lázeňských hostů.

Další aktuality

Během dvou adventních víkendů se mimořádně otevře zámek Lány

Během stříbrného a zlatého adventního víkendu se mimořádně otevřou dveře zámku Lány na Kladensku široké veřejnosti. Stane se tak ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, jak si prohlédnout reprezentační prostory letního prezidentského sídla! Vstup do zámku je zcela zdarma.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Nenechte si ujít svatomikulášské obchůzky v Kouřimském skanzenu

Druhá adventní neděle bude v Kouřimi již tradičně ve znamení Svatomikulášských obchůzek, které jsou v letošním roce připravené ve 12:00 a v 15:00 hodin. Během celého dne budou skanzenem procházet další tajemné adventní postavy, Barborky a Ambrož.
Středočeský kraj | Kultura

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura