!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady
Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady
"> "> "> "> "> ">
Kultura

Filmové melodie festivalu Soundtrack rozezní Poděbrady

Vydáno 26. srpna 2020
Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se letos koná už popáté. Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě věnován všem fanouškům filmové hudby. Mezinárodní festival, který odstartuje ve čtvrtek 27. srpna pak potrvá do neděle 30. srpna 2020 a přinese program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na dny plné audiovizuálního programu a multimediálního obsahu.
SoundtrackLetošní ročník festivalu Soundtrack se letos nakonec uskuteční! Fanoušci se tak i nadále mohou těšit na tři dny a tři noci plné filmové hudby během posledního srpnového víkendu. Ročník ponese podtitul Soundtrack – Jedeme dál! a bude věnován především těm, kteří na jaře bojovali se zákeřným virem v první linii. Totální proměnou ale musel projít program.

Všechna vystoupení budou probíhat v parku a blízkém okolí a budou zdarma. Vrcholem programu bude v sobotu večer koncert Ondřeje Soukupa. V rámci „The Best of Soundtrack“ zazní v podání Filharmonie Hradec Králové suity z jeho nejslavnějších titulů – Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve, Nejasná zpráva o konci světa, Requiem pro panenku nebo Akumulátor 1. Pouze tento koncert zazní z parkoviště u zámku, které bude vyhrazeno hostům. Ostatní diváci o něj ale nepřijdou, poslechnout si ho budou moci třeba z mostu přes Labe nebo z louky u Jezera, odkud bude k vidění i tradiční velkoformátová projekce ukázek filmů na stěny zámku.


soundtrack poděbradySoundtrack festival bude letos zahájen poněkud netradičně, a to na Kongres stage v Centrálním lázeňském parku, ve čtvrtek 27. 8. v 19:00. Společně s oblíbenou moderátorkou ČT Danielou Písařovicovou se můžete těšit na ředitele festivalu Michala Dvořáka, pana Jaroslava Červinku, starostu Poděbrad, který festivalu symbolicky půjčí klíče od města. V lázeňském parku bude nachystán doprovodný program - koncerty, filmové projekce, výstavy, partnerské prezentace a samozřejmě pestrou gastro zónu.
 

Hlavní koncerty budou až za rok, letošní program ale bude pestrý

soundtrack poděbradyA na jaké koncerty se letos můžete těšit? Ve čtvrtek ve 21:00 vystoupí na Kongers Stage Michal Hrůza s kapelou, v pátek si od 18:30 poslechnete Mr. Mosse a od 22:45 se na Kinobus Stage bude promítat film Hoří, má panenko. Sobota bude plná muziky i filmů - Kongers Stage nabídne během dne Barboru Šampalíkovou & Iby Pop, Dry Band, Carisma a kapelu Lovesong Orchestra. Kinobus Stage ovládne Circus Ponorka, MIB Quartet, Pavel Čadek a filmy Mamma Mia! i Trhák. Hlavní stage u Zámku nabídne ve 20:30 profilový koncert Ondřeje Soukupa. V rámci „The Best of Soundtrack“ zazní ze scény u Zámku suity z jeho nejslavnějších titulů - Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve, Lída Baarová, Requiem pro panenku, Akumulátor 1 a další. V neděli dorazí do Poděbrad Anička Slováčková a Xindl X. Hudební odpočívárna nabídne koncerty skupin Láska, Norbi Kovács a Galiani Gypsy Jazz.

Všechny hlavní koncerty, které měly proběhnou letos – například Skyfall in Concert nebo koncert Mira Žbirky – jsou odsunuty na rok 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021

26.8.
29.8.
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021

Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě Poděbrady patřit především všem fanouškům filmové a hudební tvorby.Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se koná už popáté.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Poděbradský ostrov - znovuobjevené výletní místo

Poděbradský ostrov - znovuobjevené výletní místo

Po více než 40 letech zpřístupnily Poděbrady ostrov na Labi mezi zdymadlem a vodní elektrárnou, který se nachází pod zámkem v centru města. Ostrov dříve býval místem promenád a cílem procházek lázeňských hostů.

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta.

Další aktuality

15.1.
2021
Vyrazte na běžkách do středních Čech

Vyrazte na běžkách do středních Čech

Střední Čechy | Zimní sporty
12.1.
2021
Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Střední Čechy | Zážitky