Úvod > Aktuality > Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň
Kultura

Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň

  • Vydáno17. srpna 2023
Od pátku 18. do soboty 26. srpna 2023 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Letos slaví kulatiny a hudbou bude žít město na mnoho scénách i ve vybraných barech. Pro děti bude scéna na Proluce každý den od 15 hodin.
Živá uliceVe dnech 18. až 26. srpna 2023 opět oživí centrum města Festival na ulici. Letošní ročník přinese opět celou řadu účinkujících na tradičních místech: náměstí Republiky, U Branky, Proluka, Zach's Pub a Anděl Music Bar. V bohatém programu najdou své oblíbené žánry příznivci rocku, folku, country, bigbeatu, bluegrassu, ale i metalu nebo vážné hudby. Fanouškům se představí kapely známé i nové, z Plzně, blízkého i vzdáleného okolí.

živá ulicePlzeňských budou desítky, a je mezi nimi i velká část headlinerů – například Lucie revival a C-Cover (18.8.), Děda Mládek Illegal Band (19.8.), Znouzectnost (20.8.), COP (22.8.), V3Ska (23.8.) nebo Semtex (26.8.). Festival na svou oslavu pozval mimoplzeňské kapely. Hrát budou například Ivan Hlas (21.8.), Tereza Balonová (18.8.), Zooblasters (24.8.), Etc… (21.8.) nebo Gaia Mesiah (26.8.).

Hollywood s Plzeňskou filharmonií se stal už vlastně takovou pěknou tradicí, Koncert filmových melodií proběhne na Náměstí Republiky v neděli 20.8.

Pro nejmenší návštěvníky bude festivalové centrum v Proluce. Každý den v 15:00 hod zde začne program. Nebude chybět obří kuličková dráha, mnoho divadelních představení.

20.8. a 26.8. se můžete setkat s Kašparem Klepalem, který se žonglování věnuje už 15 let. Se svým uměním navštívil řadu zemí, např. Irsko, Španělsko, Finsko, Řecko, Německo, Polsko a v neposlední řadě v SAE v Dubaji. Také se zúčastnil televizní soutěže Talentmanie a spolupracoval s Divadlem ABC v Praze. V jeho vystoupení uvidíte žonglování s kužely, kruhy, diabolem (to je taková větší špulka na nitě, která se ovládá pomocí provázku), klobouky a jízdu na jednokolce. Workshop žonglování umožní vyzkoušení žonglérských pomůcek pod vedením zkušeného lektora.

Tešit se můžete i na doprovodný program jako jeTanec na ulici (taneční workshopy), Slam poetry (23.8.) a Neziskovky na ulici.
Sadový okruh v centru Plzně

Sadový okruh v centru Plzně

Plzeňské historické centrum je ze tří čtvrtin obklopeno pásem sadů, které se v posledních letech staly oblíbeným turistickým cílem. Svým návštěvníkům nabízejí možnost odpočinku a vychutnání si atmosféry města.

Další aktuality

Prohlédněte si Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Zpestřete si předvánoční čas nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně, za svitu baterek. Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí, které vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby, se konají od čtvrtka 7. prosince do neděle 10. prosince 2023 – vždy od 17:00 a 18:00 hodin. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online.
Plzeňský kraj | Památky

Ski areál Špičák zahajuje sezónu – lyžaři si užijí většinu sjezdovek

Prvním lyžováním a prakticky hned na všech upravených sjezdovkách zahájí 7. prosince 2023 největší areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák novou zimní sezonu. Na sjezdovkách nyní leží v průměru 50 cm sněhu v kombinaci přírodního a technického. Až na malé výjimky v podobě horního úseku dvojky U zalomeného a černé Šance (nejprudší v ČR) se hned od úvodního dne bude lyžovat na všech tratích. Poprvé v zimní sezoně bude od také otevřena restaurace U Lanovky, dále lyžařská škola, servis i půjčovna vybavení.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda