Úvod > Aktuality > Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň
Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň

  • Vydáno17. srpna 2022
Od pátku 19. do soboty 27. srpna 2022 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Na pěti hudebních scénách se vystřídá přes 100 kapel, doprovodný program je zaměřen především na rodiny s dětmi. Pro návštěvníky bude opět připraven Market na ulici i Neziskovky na ulici. Vstup na festival je zdarma.
Živá uliceVe dnech 19. až 27. srpna 2022 opět oživí centrum města Festival na ulici. Letošní ročník přinese opět celou řadu účinkujících na tradičních místech: náměstí Republiky, U Branky, Proluka, Zach's Pub a Anděl Music Bar. V bohatém programu najdou své oblíbené žánry příznivci rocku, folku, country, bigbeatu, bluegrassu, ale i metalu nebo vážné hudby. Fanouškům se představí kapely známé i nové, z Plzně, blízkého i vzdáleného okolí – například večery na náměstí Republiky ovládne tato sestava: Odyssea, Buty, Mirka Novak a The Dozen Street, Electric Lady, V3Ska, Jiří Schmitzer, Extra Band Revival, Semtex.

živá ulicePro nejmenší návštěvníky bude festivalové centrum v Proluce. Každý den v 15,00 hod zde začne program pro děti – Žonglérský workshop (20.8. a 27.8.), Pohádky bratří Čapků, O červené Karkulce, O kohoutkovi a slepičce, Čertovské pohádky, Pejsek a kočička, Culinka a tancohrátky (25.8.), Dva Koni s Princeznou, Oblíbená kuličková dráha bude otevřena každé odpoledne v prvním festivalovém víkendu (19. – 21.8.).
 
Každý festivalový den bude návštěvníky mezi 17,30 – 18,30 čekat ve Smetanových sadech nějaký tanečník, tanečnice či celá jejich skupina. A s nimi si pak mohou vyzkoušet španělské flamenco, brazilský zouk, argentinské tango nebo živelné africké tance, ale i zjistit rozdíl mezi lidovými tanci Plzeňska a egyptskými lidovými tanci.
 

Prodejní trh a neziskové organizace

Živá uliceProdejní trh zajímavých a originálních tvůrců pod názvem Market na ulici proběhne v úterý a ve středu 23. – 24.8. U branky. Letos nabídne například šperky a doplňky, porcelán nebo kosmetiku. Vždy mezi 10:00 a 20:00 se můžete seznámit například s těmito prodejci: Armillas, Eva Kurelová, Gehita shop, Nikko B., Petra Kejlová design, Tamarchi, Listopadky.
 
I letos dali pořadatelé festivalu prostor neziskovým organizacím, které působí v Plzeňském kraji. Pod názvem Neziskovky na ulici se 21. a 22.8. představí v Křižíkových sadech například tyto organizace: Občanská poradna Plzeň o.p.s.,  Ty a Já z.s., Sdružení pěstounských rodin, Ponton z.s., Ledovec z.s.
Sadový okruh v centru Plzně

Sadový okruh v centru Plzně

Plzeňské historické centrum je ze tří čtvrtin obklopeno pásem sadů, které se v posledních letech staly oblíbeným turistickým cílem. Svým návštěvníkům nabízejí možnost odpočinku a vychutnání si atmosféry města.