Úvod > Aktuality > Letní festival Živá ulice připomene 30 let do Sametové revoluce

Letní festival Živá ulice připomene 30 let do Sametové revoluce

Vydáno 7. srpna 2019 Kultura
Máte rádi open air akce, spojené s dobrou hudbou, workshopy, skvělým jídlem a bohatým programem pro malé i velké? Pak se společně s portálem Kudy z nudy vydejte na multižánrový festival Živá ulice, který už několik let provází léto v Plzni - letos tomu tak bude od 9. do 18. srpna 2019.
Živá uliceDeset nabitých dnů plných koncertů v kulisách historického centra, prodejní přehlídka autorské módy a designu, ochutnávka kulinářských specialit z blízkých i vzdálených koutů světa, to vše je Festival Živá ulice, který odstartuje v Plzni ve čtvrtek 8. srpna vernisáží výstavy Barva na ulici.

Během takzvaných Namlouváníček, tady prvních tří dnů srpnového programu, vás organizátoří zvou do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů. Těšit se zde můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí.

Živá uliceOd pondělí 12. srpna 2019 sefestival rozšíří na další místa, jako je scéna U Branky nebo Zach’s pub. Od středy do soboty pak bude na Náměstí republiky. A jaké kapely vystoupí nejen na hlavní scéně? Jako každý rok i letos bude hudební program žánrově pestrý. Na několika scénách se vystřídá rock, indie pop nebo třeba ska. Chybět nebude například ani současná česká alternativní scéna. Letos Živá ulice pozvala na pódium například kapelu Zrní, Kapitána Demo, Prago Union, Houpací koně nebo Lenku Dusilovou.

Kromě hudebního programu se můžete těšit také na Mint Market Plzeň no.8dva dny autorské módy a designu proběhnou 15. a 16. srpna v ulici Bedřicha Smetany. Šafaříkovy sady provoní již tradičně food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem.
 

Kolik stojí svoboda? Živá ulice připomene 30 let od Sametové revoluce

Živá uliceSoučástí Živé ulice bude i letos happening Kolik stojí svoboda? #89. Jeho program se bude vázat k výročí 30 let od Sametové revoluce. Cílem organizátorů je i letos připomenout návštěvníkům celého programu důležitost základních principů svobodné demokratické společnosti, kterou se podařilo za posledních 30 let vytvořit. Kolik stojí svoboda? #89 bude probíhat na scénách Živé ulice od 9. do 11. srpna a 14. srpna formou divadelních představení, koncertů a setkání a besed s významnými postavami společenského života přelomu 80. a 90. let. Součástí programu bude například debata s ženami českého disentu, zahrají Michal Ambrož & Hudba Praha, Monika Načeva & Michal Pavlíček, Garage & Tony Ducháček a další.

živá uliceSoučástí programu bude například debata s ženami českého disentu nazvaná Zapomenuté hrdinky, která se bude konat ve středu 14. srpna v Andělském dvorku. Vystoupí na ní mimo jiné Silvestra Chnápková, signatářka Charty 77, či Rut Kolínská, zakladatelka hnutí mateřských center v ČR.

Velké zastoupení v programu mají filmy. V Proluce či Andělské dvorku se budou promítat snímky z 90. let i současnosti jako například Žiletky v režii Zdeňka Tyce, Jízda Jana Svěráka či Thelma a Luisa od britského režiséra a scénáristy Ridleyho Scotta.

Petr VaněkNetradičním divadelním zážitkem bude v podání Úvodu do práce s PC – rekvalifikačního kurzu herce Petra Vaňka, který se odehraje v sobotu 10. srpna od 18.00 a 21.00 hodin. Interaktivní hra, inspirovaná zesnulou neblahou legendou českého internetu Jaromírem Stromšíkem, vás přenese do výukové učebny Krajského centra vzdělávání v Sadech 5. května. Představení je jako jediné zpoplatněné a vstupenky je možné koupit v předprodeji GoOut za 120 Kč.

Vyzkoušet si roli novináře bude možné v rámci hry Fakescape, která prověří, jak dobře umíte uniknout dezinformacím, a to ve čtvrtek 15. srpna od 17.00 a 19.00 hodin v Café Regner.

Sadový okruh v centru Plzně

Sadový okruh v centru Plzně

Plzeňské historické centrum je ze tří čtvrtin obklopeno pásem sadů, které se v posledních letech staly oblíbeným turistickým cílem. Svým návštěvníkům nabízejí možnost odpočinku a vychutnání si atmosféry města.

Další aktuality

21.11.
2019
Adventní trhy v Plzni začínají už o víkendu

Adventní trhy v Plzni začínají už o víkendu

Plzeňsko a Český les | Kultura
16.10.
2019
Plzeň se zahalí do jazzu

Plzeň se zahalí do jazzu

Plzeňsko a Český les | Kultura