Úvod > Aktuality > Festival zimních radovánek vypukne na Rašínově nábřeží
Festival zimních radovánek vypukne na Rašínove nábreží
"> Festival zimních radovánek vypukne na Rašínove nábreží "> Spousta cen je pripravena i pro amatérské jezdce "> Letošní Aprés Ski snowpark zabere zhruba 300 m ctverecních snehem pokryté plochy "> Na nejmenší ceká rozsáhlá zóna se zasneženým svahem "> Zahranicní i tuzemská horská strediska nabídnou svoje služby pro nadcházející zimní sezónu
Zimní sporty

Festival zimních radovánek vypukne na Rašínově nábřeží

  • Vydáno8. října 2013
Třetí ročník festivalu zimních radovánek Aprés Ski, který se uskuteční 12. – 13. října na Rašínově nábřeží v Praze, nabídne i letos opravdu pestrý program pro všechny věkové kategorie. Děti si na dětském svahu ve snowparku mohou v doprovodu rodičů přijít vyzkoušet první obloučky, dospělí zase ocení možnost bezplatného servisu svého lyžařského vybavení.
Apres skiTřetí ročník festivalu Festival Après Ski  představí  na náplavce Rašínova nábřeží o víkendu 12. a 13. října snowboarderskou a freeskierskou jezdeckou špičku natěšenou na první závod sezóny. Vedle snowparku budou prkna a lyže létat vysoko i nad řekou na jedinečném Vltava Après Ski Jump.

V Aprés Ski snowparku se však neutkají pouze profesionálové. Spousta cen je připravena i pro amatérské jezdce, kteří se mohou přihlásit do denního závodu. Získají tak nejen silný zážitek či výhru, ale také rady k nezaplacení od profesionálních závodníků, kteří budou denní závody hodnotit. Letošní Aprés Ski snowpark zabere zhruba 300 m2 sněhem pokryté plochy. Netradičně bude umístěn na sjezdu z Rašínova nábřeží na náplavku směrem k Železničnímu mostu. Na vodě bude k vidění i úplně nová zábava zvaná Flyboard, při které se jezdci dostávají v mžiku skoro 10 metrů nad vodu, aby se v zápětí mohli zanořit až 3 metry pod hladinu. Předvádět se budou i wakeboardisté a wakesurfisté tažení nejrychlejšími čluny v ČR. Jezdci dosáhnou rychlosti až 40 km/h.

První lyžování sezónyKaždý si návštěvník si může přinést svoje lyže či prkno. Získá servis zdarma a ještě se naučí, jak si základní údržbu udělat během chvilky doma. Připraveny budou také populárních šlehačkové bitvy aneb první koulovačky sezóny. Zahraniční i tuzemská horská střediska nabídnou svoje služby pro nadcházející zimní sezónu. K vidění budou nové lyže, snowboardy a další nezbytné zimní vybavení.

Na nejmenší čeká rozsáhlá zóna se zasněženým svahem a půjčovnou pro první obloučky, nefalšovaným dětským snowparkem Burton Riglet, na kterém si ti nejmenší mohou vyzkoušet svoje první překážky za asistence odborníků a rodičů. Burton Riglet se v ČR objeví pouze jednou, na Aprés Ski. Bavit budou jistě i praktické ukázky slaňování, malování na obličej nebo dráha pro odrážedla.
Podskalská celnice na Výtoni

Podskalská celnice na Výtoni

Budova bývalé celnice na Výtoni čp. 412, na dnešním Rašínově nábřeží, je vedle raně barokního původního farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé osady Podskalí.