Úvod > Aktuality > Festival Trutnoff Open Air se po sedmi letech opět vrací na podkrkonošské Bojiště!
Kultura

Festival Trutnoff Open Air se po sedmi letech opět vrací na podkrkonošské Bojiště!

  • Vydáno17. srpna 2023
Legendární festival Trutnoff Open Air alias Český Woodstock se letos, po sedmi letech, vrací z brněnského exilu do domovského Trutnova, kde se uskuteční v tradičním srpnovém termínu od 17. do 20. 8. 2023. Během čtyř dnů se hudební nadšenci mohou těšit na trutnovském Bojišti na tři stage a přes šedesát kapel! Vystoupí například Therapy?, legenda reggae Andrew Tosh, punkfolkoví The Rumjacks z Austrálie nebo Waltari z Finska. Z domácích hvězd se můžete těšit na Pražský výběr, Roberta Křesťana, Monkey Business, Visací zámek či Tichou dohodu, která hraje jen zřídka. Ale nebude chybět ani Ondřej Havelka se svým orchestrem Melody Makers!

Trutnoff Open AirPřes šedesát kapel během čtyř dnů na třech pódiích, to bude letošní Turnoff Open Air neboli Český Woodstock, jak se nejstaršímu multižánrovému festival v Česku přezdívá! Letos se navíc po sedmi letech vrací na opět  trutnovské Bojiště, kde proběhne od čtvrtka do neděle 17. – 20. srpna 2023. Pestrobarevný program ozdobí řada největších legend české populární i undergroundové scény, ale i mladých alternativních objevů a zástupců dalších hudebních proudů.

Mezi největší hvězdy bude patřit heavy metalová rocková kapela ze Severního Irska – Therapy?. Ze Slovinska přijede Laibach zahrát svou industriál a experimentální hudbu. Prvky dubu, drum'n'bass, reggae, dancehallu, ale i punku kombinuje ve své muzice britská skupina Asian Dub Foundation. Těšit se můžete na reggae v podání Andrew Toshe nebo punkfolkové Australany The Rumjacks.

TrutnOFF BrnoONMezi tuzemskými kapelami, na které se Turnoff Open Air těší, jsou například Luboš Pospíšil a 5P, folkpunkový písničkář Záviš, alternativní Kolektivní Halucinace, punkoví !V.V.Ú., legendární písničkář Jaroslav Hutka, nestoři undergroundové a pubové scény Garage s božským Tony Ducháčkem či mladá kapela na pomezí stoner rocku a blues The Atavists. Nebudou chybět ani oblíbení Monkey Business, punková legenda Visací zámek, bard bluegrassu Robert Křesťan s Druhou Trávou, polsko-slezská harmonikářka Beata BocekMichal Prokop & Framus Five, Švihadlo, punková SPS, drsné noise-rockové Děti deště nebo dívčí kapela Zuby Nehty. Už ve čtvrtek vystoupí legendární Pražský výběr, v neděli bude na programu finská alternativní metalová kapela Waltari. O noblesu a swingovou eleganci se postará Ondřej Havelka se svým orchestrem Melody Makers.


Debaty, hudba a radost, až do rána

Turnoff BrnoonK festivalu také neodmyslitelně patří výstavy, debaty a diskuze, u jejichž počátků stál Václav Havel, který byl i u zrodu policií rozháněného festivalu v polovině osmdesátých let. Stejně jako je různorodý hudební program, tak bude i letošní společenství debatujících. Od investigativního novináře a spoluzakladatele Respektu Jaroslava Spurného, historika Petra Blažka, žurnalistu Dana Kaisera přes známé publicistky Renatu Kalenskou nebo Sabinu Slonkovou, až po známého sportovního komentátora, fotbalového specialistu a milovníka hudby Jaromíra Bosáka.

Festival letos také vzdá poctu dvěma statečným ženám s otevřeným srdcem, disidentkám, signatářkám Charty 77 a vězeňkyním svědomí – publicistce a překladatelce Petrušce Šustrové a psycholožce Daně Němcové.
 

Pivní lahůdky, praktické info a ceny vstupenek

pivoK festivalu neodmyslitelně patří také pivo – letos budou návštěvníci zahánět žízeň pivy pivovarů Radegast, Gambrinus, Pilsner Urquell, Kozel, Proud a nebude chybět ani nealkoholický Birell. V areálu budé možné si natočit pitnou vodu.

Na výběr bude rozmanité občerstvení – vegetariánské, veganské ale i masné pokrmy. Ostatní stánky nabídnou tradiční miš-maš rozličného etno zboží, korálků a amuletů. K dispozici bude zájemcům také Knihovna Václava Havla, Knihy Maťa či Antikvariát. Za malý poplatek je možné uschovat si zavazadla nebo cennosti. Uvnitř areálu budou k dispozici sprchy a mobilní WC, stanovat můžete zdarma ve vlastním stanu nebo tee-pee.

Vstupenky dnes na celý festival sežene na místě za 2190 a 2290 korun. Jednodenní vstupenka na čtvrtek stojí 990, na pátek 1600, na víkend (sobota – neděle) 1700 a na neděli 1500 korun.

Další aktuality

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava

Hradecký koštýř slaví tento rok už patnácté narozeniny. Čeká na vás skvělé víno a burčák, bohaté občerstvení, cimbálovka a jiná muzika. Na severních terasách a v Žižkových sadech v Hradci Králové si můžete 28. 9. 2023 vychutnat víno nejen z Čech a Moravy, ale i z dalších zajímavých vinařských oblastí. Pochutnejte si na široké nabídce vín a dobrot k vínu určených v srdci královského města Hradec Králové.
Královéhradecký kraj | Gurmánská turistika

Babí léto kouzlí v Krkonoších: udělejte si pohodový výlet krkonošskou přírodou

Babí léto je krásným obdobím, které doslova zve k návštěvě přírody. A to letošní obzvlášť. Přicházející podzim se všemi svými barvami už začíná čarovat i v krkonošských lesích, na loukách i arkto-alpínské tundře. Smilkové louky zlátnou, vlhká slunná místa zdobí hořec, erbovní rostlina Krkonoš, a hřebeny zahřívá fialová vřesová peřina. Občas padne mlha a z bílého moře vystupují jen vrcholky nejvyšší... Takovou pohádku píše babí léto v Krkonoších. Podzimní období je skvělé také tím, že můžete krkonošskou přírodu obdivovat, poznávat a pozorovat v klidu, bez velkých davů lidí.
Královéhradecký kraj | Letní sporty

Africké a lví safari ve Dvoře Králové pomalu končí letní sezonu

Letní sezona v Zoo Dvůr Králové bude pomalu u konce a návštěvníci tak mají poslední možnost vyrazit za africkými zvířaty anebo na večerní safari. Otevřeno bude už jen do neděle 1. října! Lístky můžete zakoupit na pokladně u vjezdu do safari, nástupní místo je u Restaurantu Kibo.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Zámek Karlova Koruna oslaví rovných 300 let!

V areálu zámku Karlova Koruna se v sobotu 16. září bude konat velká oslava. Uplyne totiž přesně 300 let od doby, kdy byl tento krásný zámek slavnostně dostavěn. Můžete se těšit na degustaci italských vín a food festival s chutí Itálie, výstavu o architektovi Santinim Aichelovi, prohlídky jízdárny, otevření nového zámeckého vinného sklípku a samozřejmě také zámecké prohlídky.
Královéhradecký kraj | Památky

Královéhradecké dožínky v Šimkových sadech se vrací ke kořenům

Královéhradecké krajské dožínky jsou symbolem každoročních oslav sklizně a zemědělství. Letošní 19. ročník se koná v pátek 15. a v sobotu 16. září v malebném prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové. Čeká vás výstava zemědělské techniky i hospodářských zvířat, stříhání ovcí, horse show Haraldos, tradiční řemesla, dožínkové tržiště, farmářské stánky, vyhlášení ocenění, spousta skvělé muziky a mnoho dalšího.
Královéhradecký kraj | Životní styl

Barokní sochy M. B. Brauna na zámcích, v zahradách a zámeckých parcích

Štědrost s rohem hojnosti, upřímnost se srdcem na dlani, moudrost se třemi tvářemi či pohostinnost s plným pohárem: znáte je? Jistě, to jsou čtyři z kamenných Ctností aneb barokních plastik Matyáše Bernarda Brauna, které stojí v Kuksu a z teras před Hospitálem shlížejí do labského údolí. Znáte tak dobře i další Braunovy sochy?
Královéhradecký kraj | Památky

Objevte Kladské pomezí – krajinu skal, lesů a dalekých výhledů

Znáte Kladské pomezí, fascinující krajinu na severovýchodu Čech u hranic s Polskem? V těchto místech se mezi Krkonošemi a Orlickými horami rozkládá magický region, který svým jedinečným přírodním bohatstvím, kulturními a historickými památkami uspokojí snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Vydejte se s námi do skalních měst, romantických údolí a k jedinečným památkám!
Královéhradecký kraj | Příroda

Zámek Opočno připravil na Dny evropského kulturního dědictví zajímavou přednášku

Jak je již zvykem, Dny evropského kulturního dědictví se na opočenském zámku nesou v duchu odborně-naučných přednášek. Letos si přijdou na své milovníci historie – zajímavé povídání je na zámku připraveno na sobotu 16. září odpoledne a bude se týkat hrdelního práva v českých dějinách.
Královéhradecký kraj | Památky