!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Festival TrutnOFF BrnoON bude největší hudební přehlídkou léta, době navzdory
Festival Trutnoff
"> Festival Trutnoff "> Festival Trutnoff "> "> Festival Trutnoff
Kultura

Festival TrutnOFF BrnoON bude největší hudební přehlídkou léta, době navzdory

Vydáno 20. srpna 2020
Dnes je již jisté, že známý festival TrutnOFF pod novým názvem TrutnOFF BrnoON, který našel útočiště v lesích na brněnské Střelnici, se stane největší hudební přehlídkou letošního léta. Tradičně od 21. do 23. srpna 2020, se symbolickou připomínkou srpnové okupace v roce 1968 a amerického Woodstocku, se na nových lovištích představí na padesátku tuzemských a slovenských kapel. Tak trochu době navzdory. A ve výjimečných časech dává „Fotr všech festivalů“ netradičně do prodeje i omezený počet jednodenních vstupenek. Legendární festival, u jehož počátků v první polovině osmdesátých let stál i Václav Havel, tehdejší disident, dramatik a pozdější prezident a festivalový náčelník, se navíc propojuje s legendárním brněnským Divadlem Husa na provázku.

Festival se opravdu uskuteční, době navzdory. Během tří dnů v lesích na Střelnici u Sun River za brněnským Anthroposem vystoupí na padesátku kapel rozličného zaměření od Bacha po Vlacha. Brány nových lovišť se otevřou v páteční brněnské poledne o jedenácté a ve dvě hodiny festival zahájí bubnování Pavla Fajta, který bude svolávat na naše třídenní Pow-Wow. Ale bude možné přijet již ve čtvrtek, kdy na uvítanou a seznámení k-morně zahraje Dj Geronimo.

Po bubnování bude následovat ekumenická bohoslužba za tři dny míru a porozumění, a poté již vystoupí například ikona slovenského folku Zuzana Homolová, nekompromisně tvrdé Kurtizány z 25. avenue, brněnští Ještě jsme se nedohodli či populární J.A.R. Nechybět bude ani undergroundová legenda Plastic People nebo jedna z největších osobností současné scény písničkářství a bluegrassu Robert Křesťan s Druhou Trávou. To vše první den na jednom pódiu.

I v ostatních dnech bude program „Českomoravského Woodstocku“ příznačně různorodý. Během tří dnů zahrají třeba Bára Poláková, Visací zámek, Mňága a Žďorp nebo Michal Prokop a Framus Five, Jiří Schmitzer, SPS, Garage, Terne Čhave, Fast Food Orchestra nebo Jan Fic, Helemese či elektronický písničkář Kittchen. Noblesu a eleganci předválečných let na nová loviště přinese Originální Pražský Synkopický Orchestr. Scházet nebudou ani dýdžejové, operní pěvec Aleš Procházka nebo folklor v zastoupení Horňácké muziky Petra Mičky.

Celý festival pak v neděli zakončí večírkem na rozloučenou Záviš, ale především The Boom Beatles a závěrečné bubnování.


V neobvyklé době netradiční rozhodnutí – jednodenní vstupenky

Turnoff BrnoonFestival TrutnOFF BrnON Open Air je známý svoji neotřelou dramaturgií, ale i specifickou atmosférou a hosty ze společenského a kulturního života. Pověstný je však i tím, že dopředu nezveřejňuje program jednotlivých dnů. Tuto tradici však nyní, ve výjimečné době, pořadatelé mění a neobvykle oznamují prodej jednodenních vstupenek.

Nyní je možné si zakoupit i omezené množství jednodenních vstupenek. Vychází tak vstříc všem, kteří se chtějí alespoň dotknout zdejšího setkání a festivalové atmosféry. Zároveň s tím i festival neobvykle oznamuje hlavní kapely rozdělené do jednotlivych dnů. Vše je možné nalézt na webových stránkách festivalu, kde si také objednáte jednodenní a celofestivalové vstupenky. Celofestivalová vstupenka stojí 1600 Kč, za pátek a neděli zaplatíte 799 Kč, v sobotu pak 850 Kč. Kapacita je vzhledem k výjimečnému stavu a omezením v důsledku koronaviru limitována. Děti do 12 let a vozíčkáři mají vstup zdarma.
Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

V Trutnově slouží konce roku 2010 místním i návštěvníkům města nové kulturní centrum Uffo. Budova umožňuje různé možnosti uspořádání - od divadelní scény až po koncertní úpravu, která nabízí místo až pro 700 návštěvníků. Ve společenském centru Uffo je i nejmodernější divadlo v republice.

Další aktuality

4.3.
2021
Safari Park Dvůr Králové letos slaví 75 let

Safari Park Dvůr Králové letos slaví 75 let

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
1.3.
2021
Ester Ledecká: sněžná obojživelnice na lyžích i na snowboardu

Ester Ledecká: sněžná obojživelnice na lyžích i na snowboardu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty