Úvod > Aktuality > Festival Tanec Praha vstupuje do velkého finále
Festival Tanec Praha  vstupuje do velkého finále
">
Kultura

Festival Tanec Praha vstupuje do velkého finále

  • Vydáno12. června 2016
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2016 vrcholí. Vévodí mu flamencový freestylový génius Israel Galván, který vůbec poprvé zavítá do České republiky. Tanec je skrytý jazyk duše – užijte si vystoupení domácích i zahraničních tanečních umělců!
Tanecpondělí 13. a v úterý 14. června čekají diváky festivalu Tanec Praha v divadle Ponec tři kratší díla španělských umělců pojmenovaná Dance NEWs II. Tvůrčí dvojice Guy Nader a Maria Campos se v Time takes the time time takes pokouší zmocnit času a objevuje ho v rytmických smyčkách, repeticích, kyvadlovém pohybu. Postupně vygraduje až v uzavřený nekonečný kruh, ve ztělesněné perpetuum mobile.

Čtvrtek 16. a pátek 17. června bude patřit excelentní vlámské choreografce Ann Van den Broek, která spolu se svým souborem WArd/waRD představí prestižními cenami ověnčenou studii temného okraje barevného spektra The Black Piece.
 
Netančí se ale pouze v divadelních sálech. V neděli 19. června se střecha objektu Parking Centrum vedle Státní opery ve Wilsonově ulici promění v jedno velké jeviště, kde Dan Canham představí svůj hudebně–taneční projekt, kterým otevíral festival Dance Umbrella v Londýně, Of Riders & Running Horses. Festivalové diváky už nadchl sólem 30 Cecil Street a nyní se s celým souborem Still House vydá na turné do Plzně, Ostravy a Prahy. Tu samou neděli můžete přijít k Letenskému zámečku na site–specific projekt Etérea kostarického souboru Los INnato a následný pohybový workshop pro širokou veřejnost, který povedou samotní tanečníci.
 

Třešničkou na dortu bude Israel Galván

Tanec PrahaVše, co jste chtěli vědět o tajemství postmoderní choreografie, objasní 20. června v Ponci Jone San Martin , dlouholetá spolupracovnice choreografické legendy Williama Forsytha, která diváky svou atraktivní přednáškou pozve k návštěvě tvůrčího soukromí jedné z největších choreografických osobností současnosti. V druhé části uvidíte její autorské sólo a taneční konverzaci s charismatickým americkým tanečníkem Joshem Johnsonem.

Na závěr pětitýdenního tanečního maratonu vás čeká největší hvězda letošního festivalu, král současného flamenca, fenomenální španělský tanečník Israel Galván. Ten 22. a 23. června představí na jevišti Hudebního divadla Karlín své dílo „La Curva“ (Křivka). Za doprovodu jazzového klavíru Sylvie Courvoisier, zpěvačky Inés Bacán a s rytmickým doprovodem José Jiméneze roztančí jedinečné sólo.
Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.