Úvod > Aktuality > Festival Swing me Prague roztančí Prahu
Festival Swing me Prague roztančí Prahu
">
Kultura

Festival Swing me Prague roztančí Prahu

  • Vydáno10. srpna 2016
V sobotu 13. srpna se uskuteční první ročník festivalu Swing me Prague. Největší electro-swingová akce roku se přesouvá z Velké Chuchle do prostor bývalé tovární haly na automobily Pragovka. Mimo jiných v industriálním prostoru vystoupí francouzská hvězda aktuálně vyprodávající haly po celém světě Caravan Palace.
Swing me pragueSwing me Prague, tedy první electro-swingový festival, který v sobotu 13. srpna roztančí Prahu, se přesouvá z prostoru Závodiště Velká Chuchle do industriálních prostor Pragovka. V bývalém areálu ČKD, který byl ve 20. letech největším strojírenským podnikem u nás, se odehraje největší electro-swingová akce letošního léta. Prostor v současné době prochází částečnou rekonstrukcí, jíž přispívá i festival Swing me Prague.

Přesun prostoru se nijak nedotkne hudební dramaturgické linie. Program zůstává beze změny. Na festivalu vystoupí kromě francouzských Caravan Palace také Mydy Rabycad, Voilà!, Circus Problem a MoveBreakers. Chybět nebudou ani DJ sety od DJ Swing Thing & Papa Django, DJ Mackie Messer, DJ Max W nebo DJ Swing Garden. Celá akce dostane v Pragovce jedinečnou atmosféru. Na jednu stranu rychlý, veselý a divoký, ale na druhou stranu dekadentní a subkulturní, tak jak to ke každému většímu mejdanu patří. Koncert Caravan Palace v tomto konceptu bude jedinečným zážitkem.

Swing me Prague je první a jediný žánrový festival svého druhu v České republice. Druhou srpnovou sobotu roztančí hlavní město v rytmech electro-swingu, swingu i balkánu. Vstupenky budou stát na místě 1 190 Kč. Již zakoupené vstupenky zůstávají po změně prostor v platnosti.