Úvod > Aktuality > Doprovodný program Signalu ovládne Maotik, DJ Maceo a The Cupcake Collective i Containall
Doprovodný program Signalu ovládne Maotik, DJ Maceo a The Cupcake Collective i Containall
"> "> Festival Signal nabídne plavby za svetlem "> Samostatnou atrakcí je pak plavba na parníku Vyšehrad "> Slavnostní zahájení festivalu probehne ve ctvrtek 17. ríjna
Zážitky

Doprovodný program Signalu ovládne Maotik, DJ Maceo a The Cupcake Collective i Containall

  • Vydáno10. října 2016
Již za několik dní vypukne první ročník největšího festivalu světla v České republice, který na čtyři večery změní život v centru Prahy. V obří nafukovací kupoli Signal Dome, která se v rámci festivalu už podruhé objeví na pražském Klárově, se budou dít věci. Kromě tří pravidelných projekcí hlavního programu tu totiž v rámci doprovodného programu vystoupí i francouzský umělec Maotik se svou audiovizuální show Omnis.
Večerní plavbyFestival Signal nabídne bohatý doprovodný program, který představuje plavby za světlem, světelné workshopy, koncerty či odborné konference a diskuzi. V programu si vyberou rodiny s dětmi i odborná veřejnost.

Za pseudonymem Maotik se skrývá jméno Mathieu Le Sourd. Ve své tvorbě se Mathieu zaměřuje především na multimediální instalace, jednu z nich pod názvem Light Sowers představí i v hlavním programu festivalu, a ohromující audiovizuální performance. Ve své kariéře se může pyšnit například spoluprací na turné kapely Nine Inch Nails. Jeho jedinečná třicetiminutová show se inspiruje dnešní dobou a vyspělými technologiemi, díky kterým se zkracují vzdálenosti, i zrychluje čas. Omnis vypukne třetí festivalový den, tedy v sobotu 15. října ve 23:40.
 
Signal festival bude hudebně žít v sobotu i v La Loca Music Bar & Lounge, kde od 21:00 vypukne SIGNAL Music Night pořádaná ČRo Rádio Wave a ČRo Jazz. Vystoupí na ní DJ Maceo, v jehož setech nechybí klasické funkové a soulové rytmy, boogie, disco, old school hip hop nebo acid jazz, i mladá energická kapela The Cupcake Collective, složená ze studentů pražských konzervatoří. Se svými vlastními skladbami v duchu moderního jazzu a funky objeli v roce 2014 přes sedmdesát koncertů po celé republice i v zahraničí. Kromě toho se stali housebandem pražské Underground Comedy Show a rezidentní kapelou Freestyle Mondays. Vstup je zdarma.
 
V sobotu ožije i holešovická Hala 40, kterou rozehraje Containall. Večer ovládne brněnský HRTL se svým livesetem, kterému budou sekundovat pražští ENDLESS ILLUSION a král wave soundu WHYDIE z kolektivu (RARE). Závěr bude patřit pražské premiéře newyorského umělce PHYSICAL THERAPY, který je zaměřený na techno-meets-r'n'b. O úplně závěrečný set se postará [              ]. Celý večer budou ozařovat světelné instalace kolektivů Blok_4, Gojo a XYZ. Vstup je 150 Kč.
Mosaic House Design Hotel

Mosaic House Design Hotel

Stylový Mosaic House Design Hotel je situován pouhých 10 minut pěší chůze od Karlova mostu v Praze. Hotel je ideálním východiskem pro poznávání Prahy a jejích nejdůležitějších historických památek od Pražského hradu až po Staroměstské náměstí.

Tančící dům v Praze

Tančící dům v Praze

Tančící dům je nepřehlédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Signal festival 2022

13.10.
16.10.
Signal festival 2022

Desátý ročník Signal Festivalu je Signal X. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Samozřejmě nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.