Úvod > Aktuality > Festival pouličního jídla nabídne v Plzni světovou gastronomii
Festival pouličního jídla nabídne v Plzni světovou gastronomii
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Festival pouličního jídla nabídne v Plzni světovou gastronomii

  • Vydáno12. března 2019
Další ročník plzeňského gastronomického festivalu se uskuteční v sobotu 16. března od 10 hodin a slibuje opět velkou nabídku dobrého jídla z bister, stánků a food trucků s rychlým občerstvením. Milovníky dobrot čeká pestrá ochutnávka zajímavých pokrmů z celého světa. Vstup na akci je tradičně zcela zdarma.
Depo Street Food MarketFestival pouličního jídla DEPO Street Food Market opět provoní kreativní zónu DEPO2015 v Presslově ulici v Plzni. Své pánve, hrnce a grily rozpálí 30 pouličních stánkařů, kteří budou vařit pouliční speciality z celého světa.

Zájemci o dobré jídlo budou moci ochutnat například kvalitní hamburgery, hotdogy, čerstvé bagety od místních farmářů, domácí paštiky, francouzské sýry a uzeniny. O speciality se postarají stánky se sushi, chorvatskými rybami, italskou nebo gruzínskou gastronomií či pochoutkami z Latinské Ameriky. Letos se chce festival zaměřit na mezinárodní kuchyni.

Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý mix stánků, nabízejících rychlé, ale kvalitní jídlo, které lze připravit přímo před hosty, je nenáročné na konzumaci a cenově dostupné. Z nabídky si vyberou i vegetariáni a lidé dodržující raw bezlepkovou stravu.
Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.