Úvod > Aktuality > Palachovo náměstí opět ožije festivalem Open Square, přijet můžete lodí
Kultura

Palachovo náměstí opět ožije festivalem Open Square, přijet můžete lodí

  • Vydáno27. dubna 2018
Tradiční festival institucí sídlících kolem náměstí Jana Palacha Open Square nabídne v sobotu 28. dubna 2018 celodenní program, v němž nechybí ranní hodina jógy, vyhlídková plavba lodí, etnologický stánek s ukázkami lidových řemesel i gastronomické zážitky. A samozřejmě spousta kulturních akcí. Náměstí a jeho okolí jimi ožije od 10 do 18 hodin.
open squereNávštěvníci festivalu Open Square si mohou v jednom dni vybrat z výstav, koncertů, komentovaných prohlídek budov, komentovaných vycházek, hudebních i výtvarných workshopů, pořadů pro děti či různých zážitkových aktivit. Většina z nich se uskuteční přímo na náměstí a v budovách pořádajících institucí a jejich bezprostředním okolí. Městská knihovna na Palachově náměstí zaparkuje bibliobus Oskar s knižními novinkami, filmy i audioknihami, Muzeum Karlova mostu pořádá celkem tři plavby vyhlídkovou lodí Nepomuk z přístaviště u hotelu Four Seasons.

Program lze začít už v 9 hodin ranní hodinou jógy na zahradě Uměleckoprůmyslového musea. Na některé z akcí je třeba si rezervovat místo, program a rezervační formuláře naleznete na webu opensquare.cz. Na místě se všechny informace dozvíte v infostánku.

festival open squereFestival Open Square založily velké veřejné instituce z okolí náměstí Jana Palacha, Filozofická fakulta UK, Uměleckoprůmyslové museum, Česká filharmonie a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, které v roce 2014 podepsaly Memorandum o spolupráci, jehož smyslem je společně prezentovat veřejnosti, zejména mladým lidem, unikátní urbanistický celek pražského Palachova náměstí a činnost institucí, které na něm sídlí. Postupně se připojily další instituce, Galerie Rudolfinum, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Galerie hlavního města Prahy, Muzeum Karlova mostu, Městská knihovna a Pražská konzervatoř. Každoročně festival navštěvuje několik tisícovek lidí, letos se uskuteční již 5. ročník.
Galerie Rudolfinum v Praze

Galerie Rudolfinum v Praze

Galerie Rudolfinum je státní instituce řízená a financovaná Ministerstvem kultury České republiky. Společně s Českou filharmonií sídlí v nově zrekonstruované historické budově pražského Rudolfina.

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Městská knihovna na Mariánském náměstí byla postavena v letech 1925-1928 podle projektu architekta Františka Roitha, žáka profesora vídeňské akademie Otto Wagnera. Budova byla koncipována jako kulturní instituce s širokými možnostmi svého využití včetně výstavních, přednáškových a koncertních sálů.

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Další aktuality

Festival Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 12. do 18. února 2023. Na již 10. ročník zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Francouzská dvojice CollectifPetit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show festival zahájí. Hranice vnímání bolesti vytyčí španělská performerka Elena Zanzu. Tělo na tělo prozkoumá francouzská dvojice párových akrobatů Un loup pour l'homme potenciál fyzické přitažlivosti. Festival poprvé přiváží představení vytvořené a určené zvědavému dětskému divákovi. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis přivítá diváky v Paláci Akropolis, divadle Ponec, Kasárnách Karlín a nově i v Centru současného umění DOX.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky