Úvod > Aktuality > Festival ohňostrojů rozzáří město Hlučín
Zážitky

Festival ohňostrojů rozzáří město Hlučín

  • Vydáno31. srpna 2023
V letošním roce proběhne již 5. ročník Mezinárodního festivalu ohňostrojů na Hlučínském jezeře. Od pátku 1. do neděle 3. září 2023 bude připraven doprovodný program, včetně tolik v posledních letech oblíbeného mezinárodního Festivalu ohňostrojů. Současně s úchvatnými ohňostroji probíhá Hlučínský krmáš, kde se můžete těšit také na další zábavné aktivity v podobě kolotočů.
Hlučín ŠtěrkovnaNabitý program od pátečního odpoledne do nedělního večera 1.-3. 9. 2023 slibuje neuvěřitelnou smršť barev, světel a ohnivých výbuchů v rámci prestižního Mezinárodního festivalu ohňostrojů, který se koná v malebném městečku Hlučíně poblíž Ostravy, již pátým rokem! Zažijte neuvěřitelnou smršť barev, světel a ohnivých výbuchů – festival ohňostrojů slibuje jedinečnou kombinaci kouzla, adrenalinu a vzrušení, která vás uchvátí a přenese do magického světa plného nádhery. Ohňostroje budou probíhat od pátku do neděle každý den od 21:00 hodin. V pátek večer se můžete těšit na Diskotéku s Rádiem Čas.

Na Mezinárodním festivale ohňostrojů se představí renomované ohňostrojné společnosti domácí i zahraniční: své síly před diváky postupně změří domácí tým Tarra pyrotechnik, účastník a velmi silný tým Surex z Polska a ambiciózní tým Pyrotechnics Activities ze Slovenska. Letošní novinkou festivalu je to, že bude šetrnější k životnímu prostředí a díky novým technologiím má být významně omezena úroveň hluku.

ohňostrojDvanáctiminutový pyromuzikální ohňostroj domácího týmu Tarra pyrotechnik s názvem Rainbow, bude v pátek 1. září odrážet množství fantastických úkazů, které můžeme pozorovat nejen na nebi, ale s trochou fantazie i v životě každého z nás. Ať už se jedná o červánky, duhu, hromy, blesky, komety, perseidy, meteory, hvězdy, svítící oblaka nebo mléčnou dráhu, s kapkou představivosti spatříme i meteorický roj.

Společnost Surex reprezentuje Polsko na mnoha světových ohňostrojných přehlídkách. V Hlučíně se představí v sobotu 2. září. Na svém kontě má řadu vítězství v mezinárodních soutěžích, například v Cannes, Berlíně, Macau, Kanadě nebo Vietnamu. Kromě produkce ohňostrojů a účastí na festivalech je společnost Surex také hlavním producentem mezinárodní přehlídky ohňostrojů v polském Štětíně.

Mezinárodní festival ohňostrojů hlučínPyrotechnics Activities je organizátorem slovenského Festivalu Ohňostrojov v Košicích. Jejich show vám 3. září nabídne ohňostrojnou alegorii Slovenska – příběh země, která se nachází uprostřed Evropy a jejích obyvatel. Díky ní poznáte zemi "našich bratrů Slováků" jako krajinu dokonale sladěných kontrastů. Každá soutěžící společnost zahájí vlastním ohňostrojným designem úvodní dvě minuty povinnou částí ohňostroje na hudební skladbu Once Upon A Time In The West, bylých deset minut mají jednotlivé týmy volný výběr skladeb. Jednotlivé ohňostroje začínají vždy ve 21:00 hodin. Vstup na festival je zdarma!


Hlučínský krmáš zve na kolotoče, veterány a hudební program

krmášSoučasně s úchvatnými ohňostroji probíhá Hlučínský krmáš, tradiční pouťová oslava připomínající vysvěcení kostela sv. Jana Křtitele, která se koná pravidelně první zářijový víkend. Můžete se těšit na další zábavné aktivity v podobě kolotočů, lahodnou tradiční kuchyni nebo různé stánky nabízející řemeslné výrobky.

V sobotu ráno startuje od 10:00 hodin na Mírovém náměstí Krmášová jízda veteránů, stroje si bude možné prohlédnout na nádvoří Hlučínského zámku až do 16:00 hodin. Večer pak přivítá Hlučínské jezero soubor Tomáše Kočka & orchestr a hlavní hvězdu letošního krmáše Václava Noida Bártu! Po něm zahraje k tanci a poslechu poprocková kapela z Kravař Drive.

krmášV neděli proběhne tradiční krmášová mše v kostele sv. Jana Křtitele. V 15:00 hodin zahájí odpolední program na nádvoří Hlučínského zámku pan starosta a pan farář. Poté vystoupí na nádvoří zámku kapela Moravians se zpěvačkou a modelkou Eliškou Bučkovou. V neděli v podvečer pokračuje hudební program také na jezeře, kde zahraje Elán revival a zpěváci z muzikálu Děti ráje zazpívají ty největší hity Michala Davida.
Hlučínské jezero Štěrkovna

Hlučínské jezero Štěrkovna

Jedno z nejkrásnějších koupání na severu Moravy poskytuje Hlučínské jezero, bývalá štěrkovna ležící kousek od města Hlučín. Jeho voda patří stabilně mezi nejčistší v kraji. Koupání psů je zde bohužel zakázáno.

Další aktuality

Zoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy

Zoo Ostrava zve všechny milovníky zvířat do svých expozic. Od začátku listopadu je možné navíc využít mimosezonní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku. Zoologická zahrada vás jistě okouzlí jak v podzimních barvách, tak má i něco do sebe v úplné zimě. Můžete sem vyrazit i za novými zvířaty, která na podzim přibyla.
Moravskoslezský kraj | Příroda

10 tipů, kam do lázní a wellness v Moravskoslezském kraji

Vyberte si ze spa, wellness a dalších druhů pobytů v Moravskoslezském kraji. Hned několik nej nabízí návštěvníkům lázně na severovýchodě Moravy: nejvýše položené lázně v republice s nejčistším vzduchem ve střední Evropě, jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě i sanatoria, která k léčbě používají jodobromovou vodu z podzemního moře z období třetihor. Zmíněné věhlasné balneologické skvosty – Horské lázně Karlova Studánka, Lázně Darkov a Sanatoria Klimkovice – naleznete v Moravskoslezském kraji, kam za kvalitní léčbou směřují klienti z celého světa. Lázně v Moravskoslezském kraji zažívají boom.
Moravskoslezský kraj | Lázně a wellness

Ski Aréna Karlov se těší na novou sezónu

Přípravy Ski Arény Karlov v kouzelném údolí Karlova pod Pradědem na novou sezónu 2023/24 jsou v plném proudu. Lyžaři zde mohou využít jednotný skipas pro celé údolí Karlova pod Pradědem včetně ski Areálu Čerťák v Horním Václavově, který je ideální pro rodiny s dětmi. Oficiální zahájení letošní sezóny se chystá na sobotu 9. prosince 2023.
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Kam za nejkrásnějšími výhledy v Jeseníkách a Beskydech

Čistý, podzimně jiskřivý vzduch a první sníh, co křupe pod nohama. Jeseníky a Beskydy, dva unikátní přírodní světy, můžete prozkoumat po svých, i když už léto dalo našim končinám definitivně sbohem. Moravské hory nabízejí nádhernou krajinu i stovky kilometrů tras pro pěší turistiku vinoucích se po malebných cestách. Je jen na vás, zda vám padnou do oka spíš drsnější slezské Jeseníky nebo valašskou kulturou a pověstmi protkané tajemné Beskydy, na které dohlížejí staří bohové z Radhoště.
Moravskoslezský kraj | Příroda

České značky: Hedva Český Brokát, Tonak, gobelínka a další textilní tradice slezského Manchesteru

Klobouky Hückel, hedvábné kravaty Schiel, gobelíny nebo nádherně zdobené brokáty z Jeseníků znal celý svět. Zná je vlastně i dnes, jen pod jinými názvy – i vám určitě něco říkají jména společností Tonak anebo Hedva Český Brokát. S Kudy z nudy tentokrát prozkoumáme zlatou éru českého textilnictví, zajímavá muzea a na několika místech se dokonce podíváme přímo do výroby.
Moravskoslezský kraj | Kultura

České značky: Tonak aneb přijeďte si pro svůj vysněný model

Když je zima, kdekdo si rád nasadí čepici. Anebo raději sáhnete po baretu, čelence, klobouku, cylindru či po buřince? Nekonečný příběh pokrývek hlav rozmanitých barev a střihů píše už řadu generací novojičínský Tonak – TOvárna NA Klobouky. Navíc ve městě na vás čekají dvě celoročně otevřené atraktivní kloboučnické expozice. Vyzkoušejte, co bude slušet právě vám!
Moravskoslezský kraj | Kultura

Ve Frenštátě se uskuteční soutěž o nejlepší vařonku

Jako každý rok, i letos bude období kolem svatého Martina provázet tradiční Martinský trh ve Frenštátě pod Radhoštěm. Předcházet mu bude v pátek 10. listopadu odpoledne před Martinským trhem. Samotný Martinský trh se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2023.
Moravskoslezský kraj | Gurmánská turistika

Noc duchů a strašidel bude o víkendu na Raduni

Zámek Raduň nedaleko Opavy bude v sobotu 4. listopadu 2023 otevřen v mimořádném návštěvnickém režimu. Konat se tu totiž bude Noc duchů a strašidel. Na zámku dostanou příchozí pořádnou porci strašení, lekání, hrůzy, ale hlavně zábavy. Akce je vhodná pro dospělé a statečné děti.
Moravskoslezský kraj | Památky