Úvod > Aktuality > Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
Gurmánská turistika

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

  • Vydáno16. září 2021
Festival minipivovarů Slunce ve skle se přehoupl již do 14. ročníku! Tento ročník je pořádán opět jako dvoudenní. Od pátku 17. 9. do soboty 18. 9. 2021 se můžete těšit na 42 minipivovarů a bohatý program. Ochutnáte vzorky od různých výrobců z Česka i zahraničí na jednom místě se vám nikde jinde jen tak nepoštěstí. Oproti předchozím ročníkům je však kapacita návštěvníků omezena.
Festival minipivovarů Slunce ve skle je jednou z největších a nejstarších akcí tohoto druhu v Evropě. Zúčastňují se jí pravidelně desítky minipivovarů z tuzemska i zahraničí, které zde prezentují přes 200 druhů čepovaných piv, od piv výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, pšeničná, ochucená a nakuřovaná piva, až po piva typu Ale, IPA a Stout.

Letos kvůli protiepidemickým opatřením jej denně bude moci navštívit nanejvýš 2000 lidí. Své nápoje představí 42 minipivovarů
 

Na co se během festivalu těšit?

Velbloud pivivar Purkmistr Trend poptávky po pivech "malých pivovarů" stále trvá a jejich trh se rozšiřuje například o belgická a kyselá piva, oblíbená hlavně u mladých. Doporučená cena půllitru ležáku na festivalu je 45 Kč jako loni, což je aktuální průměrná cena těchto piv čepovaných v hospodách regionu. Silnější speciální piva budou za 55 Kč a víc. Festival začíná v pátek 17. září v 17:00 a v hlavní den, tedy v sobotu, od 12:00. Vstupné je 50 korun.

Areál Pivovarského dvora Plzeň je situován na Selské návsi v plzeňské čtvrti Černice. Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany – nám. Milady Horákové) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup stanice Černice, Náves).

To nejdůležitější, kolem čeho se celý festival točí, se ovšem prolíná celým programem od začátku do konce – šance ochutnat produkci nejlepších minipivovarů, které se nikde jinde při žádné jiné příležitosti nesejdou. Takže – na zdraví!
Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Festival minipivovarů Slunce ve skle 2024 v Plzni

12. 9.14. 9.
Festival minipivovarů Slunce ve skle 2024 v Plzni

Festival minipivovarů na nádvoří pivovaru Purkmistr přiláká na selskou náves v plzeňských Černicích několik desítek minipivovarů především z Čech.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Unikátní světecká jízdárna se po 23 letech rekonstrukcí otevřela turistům

Týden před začátkem nové turistické sezóny 2024 se slavnostně otevřela tachovská národní kulturní památka – jízdárna Světce, která bude sloužit jako turistický cíl i dějiště kulturních a společenských akcí. Její záchrana stála přibližně 100 milionů korun a trvala celkem 23 let. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Turisté si ji budou moci prohlédnout v rámci pravidelných, komentovaných prohlídek.
Plzeňský kraj | Kultura